× Wszystkie informacje o 31 Finale WOŚP w Kole
Pochmurno 0
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Dwubój Niepodległości w LOK

Autor: LOK Koło 13 Listopad 2019 przeczytasz w ok. 3 min.
Dwubój Niepodległości w LOK
© Ryszard Borysiewicz
(0) | Czytano:
3,434 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Podtrzymując tradycje strzelectwa sportowego poprzedniczek Ligi Obrony Kraju, organizacji paramilitarnych w okresie międzywojennym, w wyszkoleniu obronnym głównie młodzieży w posługiwaniu się bronią oraz najmłodszych mieszkańców naszego miasta - Powiatowy Klub Młodzieżowy L O K "Kolska Starówka" wspólnie z Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zaprosili 9 listopada 2019 r. w przeddzień obchodów 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę dzieci i młodzież z Koła i okolicy na dwubój sportowo – obronny tj. strzelanie z pneumatyka do tarczy oraz rzuty granatem F-1 do celu.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,434 razy
Udostępnij

Już o godz. 10-tej wszystkich uczestników dwuboju powitał kierownik klubu. O czasach, kiedy to Polska odzyskiwała swoją niepodległość w 1918 roku po 123 latach niewoli zaborców, opowiedział dyrektor kolskiego MTC Tomasz Nuszkiewicz. Tuż po jego wystąpieniu dwubój otworzył prezes ZP LOK w Kole Andrzej Kowalewski. Ocenił on wysoko poziom organizacji imprezy przez Staromiejski Klub LOK.

Kierownik klubu wspomniał o zachowaniu bezpieczeństwa podczas oddawania strzałów do tarczy, po czym Andrzej Kowalski, prowadzący zawody, zaprosił wszystkich na stanowisko strzeleckie. Z powodu przejmującego chłodu każdy z zawodników oddał jedynie po 8 strzałów do tarczy oddalonej o 10 m od stanowiska strzeleckiego. W kategorii dziewcząt z 30 trafionymi punktami I miejsce zajęła Ania Bartosik tuż za nią z 28 pkt była Marta Wasielewska a na III m-cu z 25 trafionymi punktami znalazła się Laura Kosmowska. Wszystkie dziewczyny z Koła. Taką samą kolejność zajęły one w ilości celnych rzutów granatem do celu. W kategorii chłopców z 56 pkt zwyciężył Jakub Szmajdziński z Kościelca ogółem 56 pkt, II miejsce z 50 wystrzelanymi punktami zajął Bartosz Tęgos z Koła , III z 47 pkt Dawid Nowicki z Kolonii Powiercie, IV z 45 pkt Piotr Polewski z Koła, V z 41 pkt Dominik Grabowski z Koła, VI z 37 pkt Jakub Goszczyk z Koła, VII z 19 pkt Jan Wasielewski z Koła. W ilości celnych rzutów granatem do celu (za cel posłużyła stara samochodowa opona), zwyciężył z 5 pkt Jakub Goszczyk, przed Dawidem Nowickim z 4 pkt. Jednak mieli oni słabsze wyniki w strzelaniu do tarczy.

"Celność swojego oka" sprawdzili również opiekunowie młodych zawodników. Oddali oni jedynie po 3 strzały do tarczy. W kategorii pań z 18 punktami zwyciężyła Aneta Król Polewska przed Agatą Bartosik z 15 pkt i przed Olgą Goszczyk z 12 pkt. Z panów (również po 3 strzały) z 25 pkt zwyciężyli wspólnie Rafał Kosmowski z Wiesławem Filipiakiem , II m-ce z 21 pkt zajął Tomasz Nuszkiewicz zaś III z 14 pkt Radosław Grabowski. W zmaganiach strzeleckich celność swojego oka sprawdził również przybyły na zawody Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole Tomasz Sobolewski, wystrzelał on 13 pkt.

Dla zwycięzców j.w. były okolicznościowe puchary a dla wszystkich młodych uczestników pamiątkowe dyplomy i czekolada oraz okolicznościowe kartki pocztowe "Mamy Niepodległą". Puchary jak i nagrody oraz dyplomy wręczał Przewodniczący RM w Kole Tomasz Sobolewski wspólnie z Małgorzatą Stężewską z Rady Klubu LOK. Również ZW LOK w Poznaniu za pośrednictwem Klub LOK "Kolska Starówka" uhonorował "młodych komandosów" uczestniczących w dwuboju, srebrną odznaką OSO (Odznaka Sprawności Obronnej). Już w świetlicy dla wszystkich były ciepłe kiełbaski, świeże bułeczki, herbata i batony czekoladowe przygotowane przez panie z Rady Klubu. Organizatorzy dwuboju serdecznie dziękują Mirosławowi Kwiręgowi z Urzędu Miejskiego w Kole, Tomaszowi Sobolewskiemu Przewodniczącemu RM w Kole oraz Radnej Rady Miejskiej w Kole Ewie Lewickiej za pomoc w organizacji tej imprezy.

Już dzisiaj Klub LOK jak i MTC zapraszają do Klubu LOK Przy ul. Pułaskiego 8 w Kole na "Andrzejkowy Warcabowy Turniej", o którym będzie informacja w mediach osobnym komunikatem. Można zgłaszać swój udział pod nr tel. 691 358 576.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Gmina Grzegorzew
Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji
2 godziny temu 1,337

Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji

Powiat Kolski
30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów
3 godziny temu 813 1

30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów

Pożary
Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy
5 godziny temu 3,102

Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy

Muzeum
Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum
22 godziny temu 453

Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum

Inne
Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023
1 dzień temu 1,242

Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023

Inne
Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty
1 dzień temu 1,615 3

Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz