R E K L A M A
ren
R E K L A M A
PWSZ Konin 2020
Wiadomości Gmina Kościelec

Obchody Święta Niepodległości w gminie Kościelec

19-11-2019 12:24 | Źródło: UG Kościelec | Wyświetleń artykułu: 9,353 | Komentarzy: 0
W poniedziałek, 11 listopada 2019 r. w gminie Kościelec, tak jak w całej Polsce obchodziliśmy 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości, czcząc pamięć wszystkich, którzy przez lata walczyli o wolność naszej ojczyzny.
Obchody Święta Niepodległości w gminie Kościelec

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęto uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Św. Andrzeja Apostoła w Kościelcu, na której uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzęśniewie zaprezentowali część artystyczną. Po nabożeństwie  w pięknej oprawie Orkiestry Dętej z Kościelca udano się na miejsce Uświęcone Męczeńską Krwią Młodzieży Polskiej. Dalsza część obchodów odbyła się na cmentarzu w Kościelcu, gdzie złożono hołd poległym harcerzom i poległym za Ojczyznę. Głównym punktem obchodów były uroczystości w Turach przy mogile. Udział w nich wzięły władze samorządowe gminy Kościelec oraz gminy Krzymów, przedstawiciele Lasów Państwowych, Ochotniczej Straży Pożarnej, Grupa Rekonstrukcyjna, harcerze, uczniowie szkół oraz mieszkańcy.

Po złożonym meldunku Wójtowi Gminy Kościelec, wspólnie odśpiewano hymn państwowy przy akompaniamencie orkiestry dętej.

Uroczystość podkreślił odczytany Apel poległych przez Druha Mirosława Zagozdę, po którym delegacje złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem 35 Polaków zamordowanych przez hitlerowców, a myśliwi z Koła Łowieckiego Ryś oddali salwę honorową z karabinów.

Na zakończenie głos zabrali Wójtowie Gminy Kościelec oraz Gminy Krzymów, dziękując wszystkim, którzy swoją obecnością przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. W przemówieniu Wójta Dariusza Ostrowskiego można było usłyszeć piękne słowa związane z Niepodległością Polski: „Patriotyzm nie polega tylko na pamięci o przeszłości i jej bohaterach, ale także, a może przede wszystkim na trosce o przyszłość naszej ojczyzny, o jej rozwój gospodarczy i kulturalny, o czołowe miejsce wśród krajów bogatych i demokratycznych”

 

Gmina Kościelec
Kontakt z autorem: sekretariat@koscielec.ug.gov.pl

Materiał naszej telewizji

 Starostwo Kolskie - challenge 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
R E K L A M A
fizjobaby
popularne wiadomości
04 Lip.
17:30

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Lista męskich życzeń - spektakl
04 Lip.
20:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Lista męskich życzeń - spektakl
09 Lip.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin