R E K L A M A
ren
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Miasto Koło

Ile kosztuje nas samochód w 2019 roku?

20-11-2019 08:45 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 3,591 | Komentarzy: 1
Mówi się, że samochód jest jak skarbonka bez dna – cały czas trzeba dokładać pieniądze, aby móc utrzymać pojazd w dobrym stanie. Istotną rolę odgrywają nie tylko wydatki związane z tankowaniem auta czy drobnymi naprawami. Ważne jest również ubezpieczenie samochodu, które często stanowi spory wydatek w skali roku.
Ile kosztuje nas samochód w 2019 roku?
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
czyszczenie

Eksploatacja pojazdu w 2019 roku sporo kosztuje – każdego miesiąca kierowcy wydają ponad kilkaset złotych.

Koszt ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową składką, do wykupienia której zobligowani są kierowcy. Na koszt wpływa ryzyko, które jest charakterystyczne dla danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Zastanawiasz się, od czego zależy wysokość OC? Jest to kwestia wielu czynników, wśród których wymienić można m.in. wiek i doświadczenie kierowcy, miejsce zamieszkania, rocznik pojazdu, marka i model auta. Należy także wspomnieć o zależności OC a pojemność silnika – im jest większa, tym wyższej składki można się spodziewać.

Jak pokazują statystyki, średnie ubezpieczenie OC w III kwartale 2019 roku wynosi 686 zł. Ty jednak możesz płacić nieco mniej, porównując dostępne oferty. Wystarczy skorzystać z serwisu porównywarkowego – udostępniany kalkulator pomoże wyliczyć składkę. Dzięki temu uda się zaoszczędzić nawet do 50%.

Dla wielu kierowców jednorazowy koszt zakupu ubezpieczenia OC może być sporym wydatkiem. Można jednak tego uniknąć, rozkładając płatność na raty. Większość ubezpieczycieli dopuszcza możliwość płatności w dwóch ratach, ale u niektórych można dokonywać płatności kwartalnych lub nawet miesięcznych.

Koszt paliwa

Na cenę utrzymania samochodu wpływa także koszt paliwa. Tankowanie jest dość drogie, ponieważ w wielu miastach za benzynę trzeba zapłacić nawet 5 zł za 1 litr. W efekcie miesięczne tankowanie kosztuje ponad kilkaset złotych – szczególnie, jeśli ktoś bardzo intensywnie użytkuje pojazd.

Aby ograniczyć koszty tankowania, wcale nie trzeba ograniczać jazdy mniej użytkować auto. Wystarczy wprowadzić zasady ekonomicznej jazdy, takie jak np.:

  • szybka zmiana biegu na wyższy zaraz po ruszeniu,
  • dostosowanie biegów do obrotów silnika,
  • hamowanie silnikiem,
  • dostosowanie prędkości do sytuacji na drodze,
  • omijanie zakorkowanych ulic.

Koszt naprawy auta

Od czasu do czasu każdy samochód wymaga drobnych napraw. Nie da się tego uniknąć, ale można ograniczyć wydatki. W jaki sposób? Między innymi poprzez:

  • wybór odpowiedniego warsztatu,
  • wzięcie pod uwagę dobrej jakości części zamiennych.

Koszty utrzymania samochodu są spore. Jednak dzięki wyżej wymienionym wskazówkom możesz sporo zaoszczędzić.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Dotacja na działalność Klub Seniora w Dąbiu 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
R E K L A M A
fizjobaby
R E K L A M A
Franspol
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
13 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Koncert Teresy Werner
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin