sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Przy Ogólniaku powstaje parking

Przy Ogólniaku powstaje parking

20-11-2010 16:20 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,824 | Komentarzy: 0
Przy Ogólniaku powstaje parking
Foto:
zacisze
Otoczenie kolskiego Liceum Ogólnokształcącego można w ostatnim czasie postrzegać jako jeden wielki plac budowy. Z jednej strony powstaje boisko typu „Orlik”, a z drugiej – nowy parking.
Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole przed osiemnastoma laty przeniosło się do nowego – funkcjonalnego gmachu przy ul. Blizna 37. Wcześniej dzieliło, wraz ze Szkołą Podstawową nr 1, gmach przy ul. Szkolnej. Od 1992 r. poczyniono bardzo dużo inwestycji, aby „Ogólniak”, w którym znajduje się także siedziba jedynej w Kole wyższej szkoły, mógł stać się miejską wizytówką.

W okresie, kiedy urząd dyrektora pełnił Tadeusz Kurzepa oraz obecna dyrektor – Dorota Wiśniewska, dokonano m.in. remontu sal i korytarzy wewnątrz szkoły, wykonano kolorową elewację zewnętrzną, zagospodarowano dziedziniec z fontanną oraz odświeżono ścianę przed głównym wejściem do LO, gdzie znajduje się graffiti – tematycznie związane z edukacją. We wrześniu 2010 r. rozpoczęto budowę nowoczesnego kompleksu boisk typu „Orlik 2012”, które w najbliższym czasie zostaną uroczyście otwarte i oddane do użytku.

W połowie listopada przystąpiono do realizacji kolejnej inwestycji. Rozpoczęto budowę funkcjonalnego parkingu szkolnego z wjazdem od ul. Wojciechowskiego oraz chodnika przed wejściem do gmachu. Do tej pory parking był miejscem bardzo zaniedbanym, a w okresie kiepskiej pogody – uczniowie i nauczyciele mogli mieć spore problemy z dostaniem się do swoich samochodów.

Inwestycja jest na pewno bardzo potrzebna i przyczyni się do tego, że „Ogólniak” stanie się jedną z wizytówek miasta. Mieszkańców okolicznych osiedli (ul. Wojciechowskiego i ul. PCK) prosimy o wyrozumiałość za zajmowanie miejsc parkingowych przez nauczycieli i uczniów dojeżdżających własnymi samochodami.

mn
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!