R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Strażacy z naszego powiatu pomagali gasić ogromny pożar w Turku

28-11-2019 06:53 | Źródło: iturek.net.pl | Wyświetleń artykułu: 14,494 | Komentarzy: 2

Kilkanaście godzin trwały działania strażaków związane z gaszeniem pożaru na terenie zakładu PROFIm w Turku. W wyniku zdarzenia spłonęła hala produkcyjna o powierzchni 20 tys. metrów kwadratowych. Na razie nie wiadomo, co było jego przyczyną. Swoje czynności rozpoczęli śledczy z Policji i prokuratury. Oficjalne stanowisko przedstawił również zarząd firmy.

Foto:iturek.net
R E K L A M A
Ogień w jednej z hal na terenie zakładu pojawił się w nocy z wtorku na środę około godz. 2.00. Na miejsce natychmiast skierowano straż pożarną w terenu całego powiatu tureckiego. Ze względu na zagrożenie ze strony substancji chemicznych wykorzystywanych w procesie technologicznym wezwano także specjalistyczne grupy ratownictwa chemicznego PSP z Poznania oraz Ostrowa Wielkopolskiego.

Biorąc pod uwagę poważną sytuację w początkowej fazie działań gaśniczych zdecydowano o konieczności wykorzystania sił i środków z powiatów ościennych, m.in. pluton gaśniczy z powiatu tureckiego oraz podnośnik z Konina. Nad ranem udało się opanować płomienie i strażacy przystąpili do dogaszania.

Ze względu na skalę zdarzenia na miejsce przybył bryg. Andrzej Bartkowiak, komendant wojewódzki PSP w Poznaniu, który przejął dowodzenie nad akcją. W Starostwie Powiatowym w Turku zwołano sztab zarządzania kryzysowego, który analizował sytuację. Miejsce działań wizytowali także Łukasz Mikołajczyk, nowy wojewoda wielkopolski oraz Dariusz Kałużny, starosta turecki.

Ogółem w działaniach brały udział 42 zastępy państwowej i ochotniczej straży pożarnej, w sile około 160 ratowników, a także inne służby. Co ważne nikt nie został poszkodowany. Ewakuowano 88 pracowników zakładu oraz 52 mieszkańców okolicznych bloków. Już teraz wiadomo, że spółka poniosła jednak ogromne straty materialne.

W akcji gaśniczej pomagały jednostki PSP oraz OSP z terenu powiatu kolskiego. Były to: OSP Trzęśniew, OSP Koło nad Wartą, OSP Dąbie oraz OSP Kłodawa. Jednostki te tworzą tzw. Wojewódzką Brygadę Obwodową - Pluton Koło.

foto. OSP KłodawaR E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze