R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Listopadowa sesja Rady Powiatu Kolskiego

05-12-2019 15:59 | Źródło: Starostwo Kolskie | Wyświetleń artykułu: 4,144 | Komentarzy: 0

W dniu 28 listopada br. odbyła się XIX sesja Rady Powiatu Kolskiego. Na początku sesji przewodniczący rady Marek Świątek udzielił głosu panu Kazimierzowi Kasperkiewiczowi, który serdecznie podziękował Radzie Powiatu Kolskiego za przyznanie tytułu „Za Zasługi dla Powiatu Kolskiego”.
Foto:Starostwo Kolskie
R E K L A M A

Wicestarosta Sylwester Chęciński podczas przedstawiania sprawozdania z pracy Zarządu Powiatu za miesiąc listopad 2019r. poinformował o następujących sprawach:
• podjęto decyzje o ogłoszeniu drugiego przetargu na zbycie nieruchomości przy ul. Mickiewicza 14 w Kole (po SOSW). Wysokość ceny wywoławczej nie ulega zmianie i wynosi 1.745.000 zł.
• w dniu 20 listopada 2019r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Powiatem Kolskiem, a Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej "Dereń". Ww. przychodnia będzie świadczyła usługi ogólno stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia, profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19 roku życia.
• planowane jest utworze od 1 września 2020r. Centrum Usług Wspólnych w Starostwie Powiatowym w Kole, obsługującego wszystkie szkoły w zakresie księgowości, kadr i płac.

Na koniec referowania sprawozdania Wicestarosta dodał, że w dniu 20 listopada br. Wojewoda Wielkopolski poinformował, że inwestycja pn. "Przebudowa ulicy Szkolnej w Przedczu" znajdująca się na liście rezerwowej dot. zadań przewidzianych a obecnie zatwierdzanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dla Województwa Wielkopolskiego została objęta wsparciem w ramach tego programu.

Radni Powiatu Kolskiego na XIX sesji podejmowali decyzje w następujących sprawach:
• opłat za usuwanie i parkowanie pojazdów na parkingach strzeżonych na terenie Powiatu Kolskiego.
• zmiany Uchwały Nr X/73/2019 Rady Powiatu Kolskiego z dnia 31.05.2019r. w sprawie zatwierdzenia i przystąpienia do realizacji w okresie od dnia 01.01.2019r. do dnia 31.12.2020r. projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie kolskim (V)” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.
• zmiany Uchwały Nr LIII/341/2018 Rady Powiatu Kolskiego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie ustalenia wymiaru i zasad rozliczania czasu pracy nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Kolski.
• uchylenia Uchwały Nr IV/23/2018 Rady Powiatu Kolskiego z 27 grudnia 2018r. w sprawie zaciągnięcia długoterminowego kredytu bankowego z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu powiatu w roku 2019 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów.
• wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Kolskiego na 2019r.
• wprowadzenia zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Kolskiego na lata 2019-2027.

Podczas sesji radni wysłuchali również informacji z działalności Powiatowego Zarządu Dróg w Kole za 2019r., którą przedstawił Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kole Grzegorz Kujawa.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę