R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Dzień dumy i radości

10-12-2019 12:46 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 3,208 | Komentarzy: 0

10 grudnia przypada rocznica śmierci Alfreda Nobla. Tradycyjnie właśnie tego dnia ma miejsce kulminacja Tygodnia Noblowskiego. I to właśnie dziś literacką Nagrodę Nobla - za rok 2018 - odbierze Olga Tokarczuk! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole postanowiła uczcić to wydarzenie akcją głośnego czytania, w którą włączyli się: młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Kole, wychowankowie Joanny Kwiatkowskiej, Burmistrz Koła – Krzysztof Witkowski, Artur Szafrański – Sekretarz Powiatu Kolskiego.
Foto:PiMBP w Kole | Głośne czytanie prozy Olgi Tokarczuk w PiMBP w Kole
R E K L A M A

Podczas spotkania odczytano: wstęp do „Lalki i perły” - inspirującą, osobistą interpretację „Lalki” Bolesława Prusa, najważniejszej polskiej powieści XIX w. (Artur Szafrański); fragmenty „Prawieku i innych czasów”, jednej z najpoczytniejszych i najgłośniejszych współczesnych polskich powieści, przełożonej na ponad dwadzieścia języków (młodzież Liceum Ogólnokształcącego), „Zagubioną duszę”- poruszające opowiadanie o czekaniu, cierpliwości i ważności, ale też pierwszą książkę Olgi Tokarczuk, która mówi nie tylko słowami, ale i obrazami Joanny Concejo (Krzysztof Witkowski).

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA