R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Dobry psycholog – drogowskaz na drodze do wyjścia z depresji

19-01-2020 14:38 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 7,829 | Komentarzy: 1

Kiedy przejściowy spadek nastroju staje się stanem chorobowym? Bywa, że łatwo przegapić ten moment i zbagatelizować niepokojące symptomy.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Nie pomaga także wciąż pokutujące w społeczeństwie przekonanie, jakoby depresja była wynikiem braku zajęcia i nudy, a lekiem na nią powtarzanie wytartej formułki „weź się w garść”. Niemniej jednak warto zawalczyć o siebie i wraz ze specjalistą podjąć pracę nad powrotem do równowagi psychicznej – wyjście z depresji jest jak najbardziej możliwe. W poniższym artykule podpowiadamy, gdzie udać się po pomoc, by znaleźć się pod opieką dobrego psychologa w Poznaniu.

Dobry psycholog wyjaśni czym jest depresja

Być może to słowo kiedyś obiło ci się o uszy, lecz wciąż jest dla ciebie obce. Nikt nie przewiduje bowiem, że zapadnie na depresję. Na początek warto poznać mechanizmy, rządzące chorobą i uświadomić sobie, że może ona dotknąć każdego. Warto również wiedzieć, że w procesie leczenia niezbędna będzie pomoc specjalisty – dobry psycholog w Poznaniu zapewni kompleksową opiekę. Podczas pierwszej konsultacji dobry psycholog zapoznaje się z problemem pacjenta i konstruuje plan dalszego działania. Wyjaśnia, czym jest depresja i w jaki sposób się ją leczy. Z pierwszą wizytą (nawet u dobrego psychologa) wiąże się zazwyczaj stres. Przed konsultacją warto zapoznać się z materiałami, które pozwolą oswoić się z przebiegiem wizyty, np. pod adresem: https://klinika-lmc.pl/uslugi/konsultacja-psychologiczna/.


Czym zatem jest depresja? Jest to przewlekłe zaburzenie psychiczne, któremu towarzyszą takie objawy, jak:

  • permanentny smutek,

  • brak chęci do wykonywania najprostszych codziennych czynności,

  • kłopoty z koncentracją,

  • chwiejność emocjonalna,

  • zaburzenia snu,

  • zmęczenie,

  • anhedonia (brak odczuwania radości z czegokolwiek).

Dobry psycholog w Poznaniu – pomocna dłoń w powrocie do normalności

Kiedy myślisz psycholog Poznań, oczami wyobraźni widzisz oferty mnóstwa gabinetów i zastanawiasz się, który wybrać. Klinika LMC Poznań zaoferuje ci kompleksową opiekę, dostosowaną do twoich problemów i ukierunkowaną na pełne wyleczenie z depresji. Podczas konsultacji ustalana jest forma współpracy, która najbardziej posłuży pacjentowi i jednocześnie pomoże terapeucie maksymalnie wesprzeć go w powrocie do normalnego życia. Pierwsze konsultacje służą także zbudowaniu zaufania i poznaniu sposobu pracy psychologa. Spotkania z reguły trwają 50 minut i odbywają się raz w tygodniu – warto wygospodarować ten czas, który w niedługim czasie zaprocentuje powrotem do zdrowia i pozwoli na nowo nauczyć się czerpania radości z życia.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA