R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Goran pomógł w odnalezieniu zaginionego mężczyzny

27-01-2020 12:28 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 14,940 | Komentarzy: 2

Goran – policyjny pies z Komendy Powiatowej Policji w Kole, pod czujnym okiem swojego przewodnika odnalazł zaginionego mężczyznę. Niepełnosprawny 67-latek pod chwilową nieobecność rodziny, wyszedł z domu. Został odnaleziony kilkaset metrów od miejsca zamieszkania w budynku gospodarczym sąsiada.
Foto:
R E K L A M A

25 stycznia br. tuż przed godziną 13:00 dyżurny kolskiej Policji został powiadomiony o zaginięciu 67-letniego mieszkańca gminy Grzegorzew. Niepełnosprawny intelektualnie mężczyzna wyszedł z domu około godziny 8:00 podczas kilkunastominutowej nieobecności rodziny. Najpierw najbliżsi sami szukali krewnego, ale gdy poszukiwania nie przynosiły efektów, postanowili powiadomić Policję. Dyżurny natychmiast wysłał policjantów, którzy pomagali w poszukiwaniach. W Komendzie Powiatowej Policji w Kole ogłoszony został alarm. Niebawem mężczyzny szukało już niemal stu policjantów oraz strażacy. Wszyscy zaangażowani sprawdzali miejsca, w których hipotetycznie mógł przebywać zagioniony.

Do akcji poszukiwawczej zorganizowanej przez kolskich policjantów włączony został również przewodnik z psem patrolowo-tropiącym. Podczas sprawdzania terenu przyległego do miejsca zamieszkania 67-latka, pies podjął trop i doprowadził policjantów do oddalonej o kilkaset metrów posesji. Funkcjonariusze dokładnie i wnikliwie sprawdzili każdy zakamarek budynków gospodarczych. Okazało się, że zaginiony mieszkaniec gminy Grzegorzew wszedł do stodoły. Tam po drabinie dostał się na szczyt stogu słomy. Niestety wpadł w wąską szczelinę pomiędzy balotami, skąd nie miał możliwości wydostania się. Dramatyzmu tej sytuacji dodawał fakt, że 67-latek ma problemy z właściwą komunikacją, przez co nie potrafił wezwać pomocy. Zakleszczonego pomiedzy balotami słomy mężczyznę znaleźli policjanci, którego wydobyli strażacy. Na szczęście nie odniósł obrażeń. Po konsultacji medycznej 67-latek wrócił do miejsca zamieszkania. Nos policyjnego psa nie zawiódł i pomoc nadeszła w porę.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę