R E K L A M A
R E K L A M A
domki
Wiadomości Miasto Koło

Pokaz ratownictwa zimowego

28-01-2020 10:21 | Źródło: kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 3,222 | Komentarzy: 0
W ramach działań "Bezpieczne ferie 2020" policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole, zorganizowali nad Wartą spotkanie z dziećmi i młodzieżą z kolskich szkół. Oprócz przekazanej wiedzy o niebezpieczeństwach związanych z wchodzeniem na zmarznięte zbiorniki wodne, zaprezentowano pokaz ratownictwa lodowego.
Pokaz ratownictwa zimowego
Foto:

24 stycznia br. w Kole nad rzeką Warta zgromadzili się kolscy policjanci i strażacy. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie kolskich szkół.

Mundurowi w ramach działań "Bezpieczne ferie 2020" mówili zgromadzonym o niebezpieczeństwach wynikających z wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Kole przeprowadzili pokaz udzielania pomocy osobom, które na skutek załamania się lodu wpadły do wody. Pokazali techniki ratowania człowieka, pod którym zarwał się lód.

Ratownicy używają do tego specjalistycznych rzutek, desek i drabin. Co istotne - strażacy zaprezentowali też metody udzielenia pomocy osobie tonącej przez "przypadkowego" świadka, przy pomocy dostępnych przedmiotów takich jak gałęzie, szaliki itp. Udzielili też wskazówek jak samemu wydostać się z przerębla i co należy zrobić, aby bezpiecznie dotrzeć do brzegu akwenu wodnego.

Ponadto policjant rozdał ulotki informujące o konkursie fotograficzno-plastycznym pn. "Stok nie jest dla bałwanów" w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".

Policjanci przypominają, by pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, związanych z zimowymi zabawami:

  • Nie należy wchodzić na zamarznięte stawy, jeziora i rzeki, bez absolutnej pewności, że pokrywa lodowa jest dostatecznie gruba.
  • Lód pokryty śniegiem, może być zdradliwy, gdyż trudno ocenić zagrożenie. Nie widać grubości lodu, przerębli i innych niebezpiecznych miejsc. Ponadto śnieg obciąża dodatkowo taflę lodu zmniejszając tym samym jego wytrzymałość. 
  • Zabawy polegające na zjeżdżaniu na sankach, nartach itp. sprzęcie mogą się odbywać jedynie w miejscach oddalonych od ruchu pojazdów.
  • Zdecydowanie należy unikać "kuligów" polegających na ciągnięciu sanek za samochodem - taka zabawa może skończyć się tragicznie.

Apel o zachowanie szczególnej czujności kierujemy do rodziców. Nie pozwalajmy naszym pociechom na niebezpieczne zabawy i starajmy się zawsze wiedzieć, gdzie nasze dziecko przebywa i co tam robi. Wzmożony nadzór nad maluchami pozwoli na uniknięcie wypadków.

R E K L A M A

Materiał naszej telewizji

 Ponad 1000 osób zostanie przebadanych w Kole 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
popularne wiadomości
21 Wrz.
15:30

Filia dla Dzieci PiMBP, Kolejowa 19, Koło
Zajęcia z elementami biblioterapii
23 Wrz.
15:30

Filia dla Dzieci PiMBP, Kolejowa 19, Koło
Akademia Plastyki
24 Wrz.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin