R E K L A M A
ren
R E K L A M A
kol-net
Wiadomości Miasto Koło

LOK z MTC upamiętnili rok 1945

30-01-2020 11:19 | Źródło: kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 1,810 | Komentarzy: 0
75. Rocznicę Wyzwolenia Miasta Koło spod okupacji hitlerowskiej (20.01.1945 r.) uczcili imprezą strzelecką Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” wspólnie z Muzeum Technik Ceramicznych w Kole.
LOK z MTC upamiętnili rok 1945
Foto:
R E K L A M A
czyszczenie

Na sobotnie przedpołudnie 25 stycznia 2020 r. zaprosili młodych mieszkańców miasta Koła i okolic na strzelnicę do Ośrodka Ligi Obrony Kraju w Kole przy ul. Pułaskiego 8. Powitał wszystkich przybyłych kierownik Klubu LOK . Rys historyczny wydarzeń sprzed 75 laty w naszym mieście przybliżył dyrektor kolskiego muzeum Tomasz Nuszkiewicz. Wspomniał o bardzo młodych, bo nawet 19, 20 i 21-letnich żołnierzach armii czerwonej, którzy zginęli w walkach przy wyzwalaniu naszego miasta w styczniu 1945 roku.

Konkurs strzelecki otworzył Prezes ZP LOK w Kole Andrzej Kowalewski. Najpierw jednak przypomniał wszystkim o bezpiecznym zachowaniu się na strzelnicy i o sprawnym posługiwaniu się bronią. W związku z przenikliwym zimnem i w trosce o zdrowie młodych strzelców organizatorzy postanowili ograniczyć ilość oddanych strzałów. Każdy więc oddał po 5 strzałów do tarczy z odległości 10 metrów.

W kategorii dziewcząt z 30 pkt zwyciężyła Nikola Plamowska przed Laurą Kosmowską z 24 pkt . III m-ce w sumie z 20 pkt zajęły Nina Lewandowska oraz Zuzia Balcerzak a tuż za nimi z 6 pkt uplasowała się Marta Wasielewska. Spośród chłopców z 26 pkt zwyciężył Grzegorz Jasiński przed Jasiem Wasielewskim i Dawidem Nowickim po 11 pkt . III miejsce z 8 pkt. wystrzelał Kacper Sochacki.

W świetlicy przy ciepłych kiełbaskach, świeżych bułeczkach i herbacie z sokiem malinowym oraz pączkach zawodnicy obdarowani zostali czekoladą. Otrzymali oni również pamiątkowe dyplomy uczestnictwa. Zawody prowadził Andrzej Kowalski. Nad posiłkiem dla uczestników czuwały Małgorzata Stężewska wspólnie z Iwoną Sochacką. Najmłodszym strzelcem w zawodach była 4-letnia Zuzia Balcerzak z Kościelca. Spoza miasta Koła uczestniczył w nich również Dawid Nowicki z Powiercia Kol. Tym konkursem strzeleckim Klub LOK wspólnie z MTC zainaugurowali tegoroczne ferie zimowe.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Zagrożenie chemiczne we wsi Szołajdy. Dojdzie do ewakuacji? 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ks
R E K L A M A
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
łobocki
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
ks
R E K L A M A
ligrana
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
09 Kw.
17:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
22 Kw.
17:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
23 Kw.
19:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin