sim
geberit
Wiadomości Na sygnale Odzyskano wartego 130 tyś. euro TIR-a

Odzyskano wartego 130 tyś. euro TIR-a

26-11-2010 12:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,901 | Komentarzy: 1
Odzyskano wartego 130 tyś. euro TIR-a
Foto:
zacisze
Dzisiaj sąd zastosował areszt wobec 3 obywateli Litwy, których we wtorek zatrzymali kryminalni z Koła. Mężczyźni maja związek z kradzieżą ciągnika siodłowego z naczepą do jakiej doszło na terenie Belgii. Zestaw warty blisko 130 tys. euro, policjanci odzyskali na jednym z parkingów przy autostradzie A2.
Informację o tirze i naczepie kolscy kryminalni dostali od kolegów z Białegostoku. Auto skradziono w nocy 21 listopada na terenie Belgii, sam ciągnik siodłowy wyposażony był w GPS, który złodzieje specjalnym urządzeniem próbowali zakłócić. Pojawiający się i ginący sygnał wskazywał teren powiatu kolskiego.

Patrole sprawdziły dokładnie każdy parking na autostradzie i w jej okolicach. Po szczątkowych sygnałach GPS oraz opisie udało się zlokalizować kradzioną ciężarówkę. Stała ona na autostradowym parkingu w Łęce w gm. Kościelec.

Kryminalni zorganizowali tam zasadzkę. Obserwacja pomogła w ustaleniu, że zarówno ciągnik jak naczepa posiadają litewskie numery rejestracyjne, pochodzące od zupełnie innego auta. W jego okolicach kręciło się też dwóch mężczyzn, którzy parkowali obok osobowym volkswagenem, również na litewskich tablicach. Kiedy Litwini usiłowali odjechać zostali zatrzymani. Jako trzeciego funkcjonariusze zatrzymali kierowcę TIR-a. Schował się w kabinie i pozasłaniał firanki.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. W tym czasie śledczy skontaktowali się z kolegami z Białegostoku, dane zatrzymanych sprawdzone w policyjnych kartotekach potwierdzały ich wcześniejszy udział w podobnych przestępstwach. Zgromadzono także dowody na to, że Litwini z volkswagena pilotowali kradzioną ciężarówkę, materiał z autostradowego monitoringu potwierdzał rozmowy z kierowcą TIR-a.

Dzisiaj na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec zatrzymanych 3 miesięczny areszt. Mężczyźni mają 40,33 i 32 lata. Policjanci z wielkopolski i Białegostoku będą pracować nad ustaleniem szczegółów przestępczego procederu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~przemek 26-11-2010 13:35
Co to za kraj ta Belga? :)
| Zgłoś do usunięcia