R E K L A M A
ren
R E K L A M A
kol-net
Wiadomości Miasto Koło

Premier potwierdził obietnicę - na obwodnicę Koła pieniądze będą

7 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 13,279 | Komentarzy: 8
O tych zapewnieniach poinformował nas dziś Poseł Ziemi Kolskiej Leszek Galemba. W rozmowie zapytaliśmy o brak miasta Koła na mapie wielkopolskiego rozdania programu 100 obwodnic.
Premier potwierdził obietnicę - na obwodnicę Koła pieniądze będą
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
cosinus

 

Poseł Leszek Galemba jest po rozmowie z Posłem Witoldem Czarnecki, który to dziś rozmawiał z Premierem Matuszem Morawieckim o przyszłości północnej obwodnicy Koła. Premier zapewniał, że obietnica złożona w tracie spotkania z mieszkańcami jest nadal aktualna.

W programie 10o obwodnic znalazły się te projekty, których odcinki łączą się z drogami krajowymi. Dodatkowym wymogiem było posiadanie już pełnej dokumentacji projektowej a jak wiadomo, kolska obwodnica jest jeszcze na etapie koncepcji, której wypracowanie zapoczątkuje etap dokumentacji. Pan Premier potwierdził dane w Kole słowo, że pieniądze z budżetu państwa wspomogą budowę północnej obwodnicy. Są jeszcze inne źródła, które będą mogły sfinansować inwestycję, np. Fundusz Dróg Samorządowych itd. Dialog między Starostą a Burmistrzem Koła i Wójtem Gminy Koło przyniesie sukces. Dotrzymujemy słowa.

- powiedział Poseł RP Leszek Galemba.

Z informacji do jakich dotarliśmy wynika, że nadal dopracowywana jest koncepcja, chociażby dotycząca trasy jaką przebiegać będzie obwodnica.

 Polecany materiał video

Swoją interpelację w sprawie obietnicy Premiera wystosowała Posłanka Paulina Hennig-Kloska, która domaga się informacji nt. wsparcia. Treść znajdziecie poniżej:

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 V Turniej im. Daniela Gołdyna 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (8) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
21 Luty
09:00

PSM Koło, ul. Sienkiewicza 11
18. Wielkopolski Turniej Muzyczny
25 Luty
11:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Wernisaż wystawy malarstwa - STRUKTURY PEJZAŻU
26 Luty
15:00

Filia dla Dzieci PiMBP, Kolejowa 19, Koło
Dyskusyjny Klub Książki