R E K L A M A
ren
R E K L A M A
madras
Wiadomości Miasto Koło

Zmiana na stanowisku prezesa LOK

18-02-2020 10:48 | Źródło: Ryszard Borysiewicz | Wyświetleń artykułu: 7,119 | Komentarzy: 0
W Zarządzie Powiatowym Ligi Obrony Kraju zaszły zmiany! Rezygnację z funkcji prezesa złożył Andrzej Kowalewski. Zajmował to stanowisko 20 lat! Nowym prezesem w tej kadencji, wolą zarządu, został kpt. Ireneusz Wojtysiak.
Zmiana na stanowisku prezesa LOK
Foto:Ryszard Borysiewicz
R E K L A M A
czyszczenie

Ze względu na rezygnację prezesa, zaszła konieczność wyłonienia jego zastępcy, który przejmie kierownictwo do końca kadencji, a ta upływa we wrześniu br. – Czuję ciężar odpowiedzialności, LOK to wielka organizacja, z tradycjami, a jednocześnie stają przed nią współczesne wyzwania, jakim musi sprostać – przyznał nowy prezes. - Zgodziłem się objąć tę funkcję ze względu na rezygnację mojego zacnego poprzednika i zamierzam zrealizować do końca jego zamierzenia.

Zarząd i członkowie serdecznie podziękowali Andrzejowi Kowalewskiemu nie szczędząc słów uznania wobec jego oddanej pracy, jednocześnie prosząc o dalsze wsparcie działalności LOK swoją wiedzą i doświadczeniem. Warto bowiem przypomnieć, że ustępujący prezes poświęcił lokowskiej sprawie znaczną część swego życia.

W 1962 r. został Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Karszewie i założył tam Szkolne Koło Ligi Obrony Kraju, skupiające około 120 członków. Treningi strzeleckie odbywały się w wyrobisku starej żwirowni obok szkoły. W roku 1972 został Prezesem Zarządu Miejsko - Gminnego LOK w Dąbiu n/Nerem. Organizacja liczyła około 800 członków. Organizował treningi i zawody strzeleckie oraz trójboje obronne (bieg ,rzut granatem i strzelanie). Pracę  w LOK rozpoczął  w 1995 roku w Ośrodku Szkolenia Kierowców w Kole w charakterze instruktora d/s organizacyjno – statutowych. W roku 1996 stał na czele grupy inicjatywnej, która powołała  Zarząd Rejonowy LOK w Kole. W tym też roku został Kierownikiem Rejonu LOK  i współdziałał w Okręgu w Kaliszu. Po przejęciu Okręgu  LOK  w Kaliszu przez LOK w Poznaniu współdziałał (aż do teraz) z BWZW  w Poznaniu. W roku 2000 został Prezesem Organizacji Powiatowej LOK. Został odznaczony m.in.:  Odznaką Tysiąclecia Państwa Polskiego, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym i brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa, Złotym, srebrnym i brązowym Medalem „Za Zasługi dla obronności kraju”, Odznaką „Za sługi dla Woj. Wielkopolskiego”, Medalem za Wybitne Zasługi dla LOK, Złotym, srebrnym i brązowym medalem „ Za Zasługi dla LOK”. Warto wspomnieć, że Andrzej Kowalewski był inicjatorem i współorganizatorem (wraz ze Starostwem Powiatowym) zawodów strzeleckich z kbks na kolskiej strzelnicy w Ruszkowie o Puchar Starosty Kolskiego. Zainicjował modernizację strzelnic LOK w Ruszkowie, w Świnicach Warckich, w Kłodawie. Przez 15 lat corocznie zorganizował i prowadził trójboje a później dwuboje sportowo-obronne na terenie powiatu kolskiego. Od 2015 roku dzięki jego staraniom w placówkach edukacyjnych na terenie powiatu prowadzona jest Szkolna Liga Strzelecka.

Pan prezes dbał o popularyzację LOK-u w powiecie. Postaram się działać podobnie. Przed organizacją stoją nowe wyzwania, ale planować je można dopiero w następnej kadencji, będą zadaniem dla nowowybranego prezesa. Ja zostałem powołany na miejsce Andrzeja Kowalewskiego, i jego plany będę realizował.

 przyznał kpt. Wojtysiak.
 

Zadaniami obecnie realizowanymi jest m.in. modernizacja strzelnicy i tworzenie nowych klubów.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Zagrożenie chemiczne we wsi Szołajdy. Dojdzie do ewakuacji? 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
ks
R E K L A M A
łobocki
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
ks
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
09 Kw.
17:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
22 Kw.
17:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
23 Kw.
19:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin