Sędzia spotkania winny przegranej Olimpii Koło ?

5,122 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

W sobotę 7 marca na głównym boisku Stadionu Miejskiego w Kole drużyna seniorów MKS Olimpia Koło (trener Tomasz Mikusik) rozegrała awansem spotkanie z 25 kolejki IV ligi wielkopolskiej z Lubuszaninem Trzcianka.

0
5,122 razy

Kolanie bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w 9 minucie po szybkim odbiorze piłki na połowie przeciwnika dwójkową akcje rozpoczęli Dawid Zawadzki i Patryk Olczyk, gdzie ten drugi mocnym strzałem po ziemi z 10 metrów pokonał bramkarza rywali.

Lubuszanin próbował atakować, jednak defensywa kolska była bardzo skuteczna. W końcówce I połowy w celu zdobycia bramki prze gości pomógł im .... sędzia główny spotkania pan Bartłomiej Zywert. W 42 minucie sytuacji pod bramką Olimpii, goście oddali pod rząd aż trzy strzały. Najpierw obronił bramkarz Olimpii Bartosz Kordylewski, następny strzał wylądował na poprzeczkę, natomiast trzeci strzał w zamieszaniu rzekomo według głównego sędziego ręką obronił obrońca Olimpii Konrad Cieślak, za co dostał czerwoną kartkę.

W materiale wideo jaki posiadamy ciężko stwierdzić gdzie i co widział sędzia. My stwierdzamy ewidentnie, że kolanin obronił strzał.... głową, a tak dokładnie dostał piłką w twarz. Sędzia podyktował rzut karny, który goście egzekwowali skutecznie. I połowa skończyła się remisem 1:1.

Grając w dziesiątkę ciężko nawiązać równą walkę. Kolanie skutecznie i bardzo mądrze bronili się, jednak w 73 minucie spotkania po indywidualnej akcji zawodnika gości, pięknym strzałem z 20 metrów popisał się Piotr Przygocki. W końcówce meczu Lubuszanin cofnął się na własną połowę, czego efektem był m.in. rzut wolny z 25 metrów. W pole karne zawędrował nawet bramkarz Olimpii Bartosz Kordylewski. Skuteczna obrona gości sprawiła, że zdążyli jeszcze wybić piłkę ze swojego pola karnego i po przebiegnięciu ok. 50 metrów przez zawodnika gości Marcina Urbańskiego skierował piłkę do pustej bramki.

Mecz mógł się bardzo podobać zgromadzonym w tym dniu kibicom. Cały pojedynek niestety popsuł sędzia główny tego spotkania. Nie wiadomo jak potoczyła by się II połowa gdyby nie było rzutu karnego i czerwonego kartki dla Konrada Cieślaka.

Zarząd Klubu wystosował odpowiednie pismo do wydziału dyscypliny WZPN o anulowanie czerwonego karki. Szkoda, że nie można cofnąć podyktowanego rzutu karnego .......

MKS OLIMPIA Koło - LUBUSZANIN Trzcianka 1:3 (1:1)

1:0 - Patryk Olczyk (9')

1:1 - Rafał Matyjka (44' - rzut karny)

1:2 - Piotr Przygocki (73')

1:3 - Marcin Urbański (90'+4)