R E K L A M A
ren
R E K L A M A
domki
Wiadomości Miasto Koło

Raport epidemiologiczny dla Wielkopolski na 14 marca

18 dni temu | Źródło: UW Poznań | Wyświetleń artykułu: 22,724 | Komentarzy: 1
Aktualnie w Wielkopolsce odnotowano 7 przypadków zakażenia koronawirusem, 1 osoba z uwagi na obciążenie także innymi chorobami zmarła. Dotychczas kwarantanną objęto 322 osoby, 52 osoby są hospitalizowane.
Raport epidemiologiczny dla Wielkopolski na 14 marca
Foto:UW Poznań
R E K L A M A
czyszczenie

Jak poinformował państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Andrzej Trybusz, pobierane są próby do badań przez laborantów jeżdżących  w ambulansach. Laboratorium mikrobiologii i parazytologii wykonało ponad 150 badań. Trwają przygotowania do zwiększenia od przyszłego tygodnia wydajności technicznej laboratorium w zakresie badań.

Z rezerwy celowej zakupiliśmy dwa aparaty, w tym jeden całkowicie zautomatyzowany oraz  dwie wirówki do przygotowania próbek

- zapowiedział A. Trybusz.

Trwa przekazywanie pacjentów ze szpitala miejskiego przy ul. Szwajcarskiej, który został wyznaczony przez wojewodę wielkopolskiego we współpracy z NFZ jako szpital dedykowany leczeniu i opiece nad pacjentami zarażonymi koronawirusem. Wszystkie oddziały zostaną zamienione w zakaźne i obserwacyjne. W poniedziałek szpital powinien  być w pełnej gotowości i dysponować 406 łóżkami dla chorych. W ramach zabezpieczenia chorych pacjentek w ciąży, z dniem 16 marca, szpital ginekologiczno–położniczy przy ul Polnej w Poznaniu wydzieli  dedykowany oddział z wydzielonym personelem lekarskim i pielęgniarskim oraz wyodrębnioną izbą przyjęć służącą segregacji pacjentek. Nie będzie przenoszenia pacjentów szpitala z uwagi na przeprowadzoną wewnętrzną reorganizację szpitala.

Trwa akcja informacyjna Narodowego Funduszu Zdrowia. W ramach dotychczasowych działań, NFZ uruchomił teleporady dla lekarzy podstawowej i ambulatoryjnej  opieki zdrowotnej. Z informacji wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego wynika, że apteki funkcjonują bez zakłóceń, choć występują przejściowe braki w środkach dezynfekujących.

Wojewoda wielkopolski otrzymał zapewnienie ze strony dowódcy 12 Brygady WOT płk Rafała Miernika o gotowości żołnierzy do wsparcia w działaniach na poznańskiej Ławicy przy zbieraniu ankiet lokalizacyjnych. Żołnierze WOT mogą także udzielić wsparcia  samorządom w organizacji punktów informacyjnych i pomocy weteranom.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Kolskie Rozmowy: Waldemar Marciniak 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze
R E K L A M A
łobocki
R E K L A M A
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
ks
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
ks
R E K L A M A
kmk
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
02 Kw.
17:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Obchody Światowego Dnia Autyzmu
03 Kw.
18:00

Miejski Dom Kultury w Kole
Koncert Katyń. Ostatni list
09 Kw.
17:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin