(1)
R E K L A M A
Częściowe zachmurzenie 19.6

Miał ponad 3 promile i chciał prowadzić samochód

Autor: KPP Koło 15 Kwiecień 2020 przeczytasz w minutę
Miał ponad 3 promile i chciał prowadzić samochód
© archiwum e-kolo.pl
(1) | Czytano:
15,537 razy | przeczytasz w minutę

Choć minione święta przebiegły nieco inaczej niż dotychczas, to nie brakowało policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu. Mundurowi pełnili służbę w zwiększonej liczbie patroli. W działania zaangażowanych było łącznie 142 policjantów.

R E K L A M A
1
Czytano:
15,537 razy
Udostępnij

Tegoroczny wielkanocny weekend na terenie powiatu kolskiego minął spokojnie i bezpiecznie. Mundurowi na interwencje byli wzywani zaledwie dwadzieścia kilka razy. Tylko osiem interwencji dotyczyło sytuacji, w których przyczyną był alkohol. Z uwagi na istniejącą sytuację ograniczania spotkań rodzinnych i towarzyskich nie odnotowano również zakłócania spoczynku nocnego.

Także na drogach naszego powiatu było bezpiecznie. Od 11 kwietnia do 13 kwietnia 2020 roku doszło jedynie do dwóch niegroźnych kolizji drogowych, których przyczyną było wtargnięcie zwierzęcia na jezdnię. Nie obyło się natomiast bez zatrzymania nietrzeźwych kierujących. Wśród trzech skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców, rekordzista miał ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu i próbował odjechać sprzed sklepu spożywczego na terenie gminy Kościelec. Na szczęście czujny świadek zabrał kluczyki kierującemu, zadzwonił na Policję i poczekał na przyjazd funkcjonariuszy.

Sytuacja związana ze stanem epidemii, choć spowodwała wzmożone zaangażowanie stróżów prawa do szczególnych, niecodziennych działań, to nie zwolniła ich z reagowania na przejawy naruszeń prawa. Policjanci pozostają w pełnej dyspozycji i gotowości do standartdowych, codziennych działań i natychmiast reagują na wszelkie stwierdzone bądź zgłoszone im naruszenia.

Oceń artykuł

0%
0%
0%
0%
0%
0%
Oddanych głosów: 0

Jeżeli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Ala · 15 Kwiecień 2020
UWAGA! Rozliczenie PIT-a po 30 kwietnia (przedłużone) to utrata ulg podatkowych i prawa do przekazania 1%
Szkoły i Przedszkola
Uczniowie LO Koło odwiedzili Nadleśnictwo w Turku
1 minutę temu 218

Uczniowie LO Koło odwiedzili Nadleśnictwo w Turku

Inne
Komendant pogratulował uczniom klas o profilu policyjnym ZS RCKU w Kościelcu
1 minutę temu 249

Komendant pogratulował uczniom klas o profilu policyjnym ZS RCKU w Kościelcu

Przetargi i ogłoszenia
Kościelec - II  Gminny Konkurs Logopedyczny Dobrów 2025
1 godzinę temu 186

Kościelec - II Gminny Konkurs Logopedyczny Dobrów 2025

Powiat Kolski
Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Chodowie
4 godziny temu 457

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Chodowie

Powiat Kolski
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gminie Olszówka
5 godziny temu 508

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gminie Olszówka

Powiat Kolski
Półkolonie Kwitnące wakacje w MDK w Kole – zapisy trwają!
6 godziny temu 523

Półkolonie Kwitnące wakacje w MDK w Kole – zapisy trwają!