R E K L A M A
ren
R E K L A M A
zabawki
Wiadomości Miasto Koło

Przekaż 1 procent podatku – masz na to czas nawet do końca czerwca

24 dni temu | Źródło: US Koło | Wyświetleń artykułu: 716 | Komentarzy: 0
Osoby, które chcą przekazać 1% podatku wybranej OPP, muszą to zaznaczyć w zeznaniu. Jeżeli nie składają zeznania (np. emeryci i renciści), muszą złożyć oświadczenie PIT-OP. Korzystający z usługi Twój e-PIT mają automatycznie przeniesioną OPP wskazaną w ubiegłorocznym rozliczeniu.
Przekaż 1 procent podatku – masz na to czas nawet do końca czerwca
Foto:pixabay
R E K L A M A
czyszczenie

Warunkiem przekazania wsparcia w postaci 1% podatku, jest złożenie deklaracji podatkowej w ustawowym terminie. W tym roku wyjątkowo termin ten został wydłużony. Oznacza to, że złożenie zeznania lub oświadczenia PIT-OP po 30 kwietnia, nie później jednak niż do 1 czerwca, umożliwi przekazanie 1% na rzecz wybranej OPP. Dodatkowo osoby, które rozliczyły się już wcześniej, ale nie wskazały w zeznaniu żadnej organizacji, lub chciałyby zmienić swój pierwotny wybór – mogą to zrobić składając do 30 czerwca korektę PIT, w której zaznaczą nr KRS wybranej OPP.

Możliwość przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego istnieje od 2003 roku i cieszy się nieustannie rosnącą popularnością. W Wielkopolsce, na przestrzeni ostatnich 10 lat, roczna kwota przekazywana w ten sposób na OPP wzrosła o 260% (w ubiegłorocznym rozliczeniu PIT przekazaliśmy o 51,8 mln zł więcej niż w rozliczeniu za rok 2008).

Średnia kwota podatku przekazywana przez mieszkańców Wielkopolski to 60 zł. Najwięksi beneficjenci mechanizmu 1% otrzymali natomiast łącznie kilkadziesiąt, a nawet kilkaset milionów złotych wsparcia. Niewielkie – z perspektywy podatnika – kwoty, jako całość stanowią ogromne wsparcie dla poszczególnych OPP.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Na rolkach po zdrowie - przystanek w Kole 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
fizjobaby
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
13 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Koncert Teresy Werner
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin