R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kościelec

Ku poprawie bezpieczeństwa,nowe drogi w Kościelcu

03-05-2020 17:21 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,219 | Komentarzy: 0

Korzystając z możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizację inwestycji drogowych, Gmina Kościelec w roku 2019 złożyła wniosek o dofinansowanie budowy ul. Ks. St. Kuranta i ulicy Szkolnej w Kościelcu z Funduszu Dróg Samorządowych w ramach zadań powiatowych oraz zadań gminnych w województwie wielkopolskim w 2020 r.

Foto:

Korzystając z możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizację inwestycji drogowych, Gmina Kościelec w roku 2019 złożyła wniosek o dofinansowanie budowy  ul. Ks. St. Kuranta  i ulicy Szkolnej w Kościelcu z Funduszu Dróg Samorządowych w ramach zadań powiatowych oraz zadań gminnych w województwie wielkopolskim w 2020 r.

Pomimo dużej ilości wniosków złożonych przez pozostałe jednostki samorządowe, zadanie znalazło się na zatwierdzonej przez Prezesa Rady Ministrów Liście zadań zatwierdzonych do dofinasowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, sporządzonej  w wyniku naboru przeprowadzonego na rok 2020.Szacunkowa wartość projektu to kwota  1 399 072,61 zł, w tym wnioskowana i zatwierdzona kwota dofinansowania:  979 350, 83 zł – 70 %.  Dokładne koszty realizacji zadania mogą ulec zmianie i będą znane po przeprowadzeniu postępowania przetargowego i wyłonieniu wykonawcy.

Budowy ul. Ks. St. Kuranta i ulicy Szkolnej w Kościelcu w znacznym stopni poprawi bezpieczeństwo oraz komfort dojazdu do sąsiadujących z ulicami posesji i Szkoły Podstawowej.  W ramach inwestycji wykonana zostanie  nawierzchnia bitumiczna na odcinku o łącznej długości 581 mb. przy szerokości jezdni 5,00 m. wraz z wydzielonymi miejscami parkingowymi, chodniki po jednej stronie jezdni z betonowej kostki brukowej o łącznej powierzchni 1 348 m2 i pobocza kamienne o szerokości 1 m. Zaprojektowano również odprowadzenie wód opadowych z pasa jezdni, powierzchniowo poprzez nadanie odpowiednich spadków podłużnych i poprzecznych na kamienne pobocze do studni chłonnych (24 szt.) i tereny chłonne w granicy pasa drogowego. Dla poprawy bezpieczeństwa użytkowników wyznaczone zostaną również dwa oznakowane przejścia dla pieszych. Wybudowane miejsca parkingowych dla samochodów osobowych jak i specjalnie wyznaczone miejsca postojowe dla autobusów szkolnych, pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa w okolicy placówki szkolnej. 

R E K L A M A

Gmina Kościelec
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze