R E K L A M A
ren
R E K L A M A
madras
Wiadomości Gmina Kościelec

Ku poprawie bezpieczeństwa,nowe drogi w Kościelcu

23 dni temu | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,299 | Komentarzy: 0
Korzystając z możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizację inwestycji drogowych, Gmina Kościelec w roku 2019 złożyła wniosek o dofinansowanie budowy ul. Ks. St. Kuranta i ulicy Szkolnej w Kościelcu z Funduszu Dróg Samorządowych w ramach zadań powiatowych oraz zadań gminnych w województwie wielkopolskim w 2020 r.
Ku poprawie bezpieczeństwa,nowe drogi w Kościelcu
Foto:
R E K L A M A
czyszczenie

Korzystając z możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizację inwestycji drogowych, Gmina Kościelec w roku 2019 złożyła wniosek o dofinansowanie budowy  ul. Ks. St. Kuranta  i ulicy Szkolnej w Kościelcu z Funduszu Dróg Samorządowych w ramach zadań powiatowych oraz zadań gminnych w województwie wielkopolskim w 2020 r.

Pomimo dużej ilości wniosków złożonych przez pozostałe jednostki samorządowe, zadanie znalazło się na zatwierdzonej przez Prezesa Rady Ministrów Liście zadań zatwierdzonych do dofinasowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, sporządzonej  w wyniku naboru przeprowadzonego na rok 2020.Szacunkowa wartość projektu to kwota  1 399 072,61 zł, w tym wnioskowana i zatwierdzona kwota dofinansowania:  979 350, 83 zł – 70 %.  Dokładne koszty realizacji zadania mogą ulec zmianie i będą znane po przeprowadzeniu postępowania przetargowego i wyłonieniu wykonawcy.

Budowy ul. Ks. St. Kuranta i ulicy Szkolnej w Kościelcu w znacznym stopni poprawi bezpieczeństwo oraz komfort dojazdu do sąsiadujących z ulicami posesji i Szkoły Podstawowej.  W ramach inwestycji wykonana zostanie  nawierzchnia bitumiczna na odcinku o łącznej długości 581 mb. przy szerokości jezdni 5,00 m. wraz z wydzielonymi miejscami parkingowymi, chodniki po jednej stronie jezdni z betonowej kostki brukowej o łącznej powierzchni 1 348 m2 i pobocza kamienne o szerokości 1 m. Zaprojektowano również odprowadzenie wód opadowych z pasa jezdni, powierzchniowo poprzez nadanie odpowiednich spadków podłużnych i poprzecznych na kamienne pobocze do studni chłonnych (24 szt.) i tereny chłonne w granicy pasa drogowego. Dla poprawy bezpieczeństwa użytkowników wyznaczone zostaną również dwa oznakowane przejścia dla pieszych. Wybudowane miejsca parkingowych dla samochodów osobowych jak i specjalnie wyznaczone miejsca postojowe dla autobusów szkolnych, pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa w okolicy placówki szkolnej. 

Gmina Kościelec
Kontakt z autorem: sekretariat@koscielec.ug.gov.pl

Materiał naszej telewizji

 Nowy elektrokardiograf dla Ośrodka Zdrowia w Kościelcu 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
fizjobaby
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
R E K L A M A
kmk
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
13 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Koncert Teresy Werner
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin