(33)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Lekkie opady mroźnego deszczu -2.4
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

List do redakcji: Odpowiedź Przewodniczącego RM na oświadczenie radnych

Autor: Redakcja portalu e-kolo.pl 01 Czerwiec 2020 przeczytasz w ok. 5 min.
List do redakcji: Odpowiedź Przewodniczącego RM na oświadczenie radnych
© e-kolo.pl
(33) | Czytano:
19,968 razy | przeczytasz w ok. 5 min.

Dziś, dotarła do redakcji odpowiedź, którą przygotował Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole Tomasz Sobolewski na opublikowane na naszych łamach oświadczenie grupy radnych. Treść poniżej.

R E K L A M A
33
Czytano:
19,968 razy
Udostępnij

W odpowiedzi na oświadczenie wydane przez grupę radnych w dniu 29 maja br., informuję, że zarzut dotyczący usunięcia przez Przewodniczącego Rady Miejskiej z porządku obrad punktu „Wolne głosy i wnioski” jest haniebny i nie do przyjęcia.

Pragnę zauważyć, iż nie ma przepisów ustawowych regulujących sprawę „wolnych głosów i wniosków” podczas obrad rady. Ustalenie porządku obrad spoczywa w kompetencjach Przewodniczącego Rady. Jednak art. 20 ust. 1a stanowi, że „Rada gminy może wprowadzić zmiany w porządku bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady”. Pani Radna Musiałek z tej możliwości skorzystała zgłaszając wniosek o wprowadzenie punktu, lecz nie uzyskał wystarczającego poparcia i nie mógł zgodnie z prawem zostać wprowadzony do porządku.

Przypomnę, że podczas XXII sesji, która odbyła się w Ratuszu Miejskim w dniu 25 marca 2020 roku w porządku obrad został ujęty ten punkt. Pani Radna Musiałek miała możliwość zabrania głosu. Temat poruszony przez Panią Radną dotyczył podziękowań...

Z uwagi na bezpieczeństwo Radnych oraz osób uczestniczących w sesji, obrady zostały przeniesione z Sali sesyjnej Ratusza Miejskiego do hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W porządku obrad XXIII sesji w dniu 29 kwietnia br. nie został uwzględniony punkt „Wolne głosy i wnioski”. Nie została również zgłoszona w punkcie „Propozycje do porządku obrad” propozycja wprowadzenia tego punktu.

Z kolei w porządku obrad XXIV sesji z dnia 14 maja br. został zaproponowany Państwu Radnym punkt „Wolne głosy i wnioski”. Jednak w konsekwencji złożenia wniosku formalnego przez jednego z radnych dotyczącego zdjęcia tego punktu z porządku z powodu panującej pandemii oraz w trosce o bezpieczeństwo uczestników sesji - rada większością głosów przychyliła się do złożonego wniosku. Podczas dyskusji nad projektem uchwały jedna z Pań Radnych zaapelowała „żeby rzeczywiście szybko zakończyć i nie narażać tu obecnych kierowników jednostek, a tutaj się wywołały wolne wnioski(...)”.

Z uwagi na powyższe wsłuchując się w głos Państwa Radnych, w porządku obrad XXV sesji nie został zaproponowany zarówno punkt „Informacja z działalności międzysesyjnej burmistrza”, „Wolne głosy i wnioski” a także punkt „Interpelacje i zapytania”.

Zgodnie z podaną przeze mnie informacją, kolejne obrady XXVI sesji odbędą się tradycyjnie w Sali sesyjnej Ratusza Miejskiego i do porządku obrad wrócą punkty: „Informacja z działalności międzysesyjnej burmistrza”, „Interpelacje i zapytania” oraz „Wolne głosy i wnioski”. Państwo Radni będą mogli w punkcie „Propozycje do porządku obrad” również przedstawić swoje propozycje oraz ostatecznie poprzeć lub odrzucić te punkty.

Informuję, że nie brałem w dniu 9 maja br. udziału w libacji alkoholowej, która miała się odbyć w jednym z lokali gastronomicznych, a o której pisano w krążącym po mieście anonimie. Milczeniem pominę fakt opierania swojej wiedzy i wyrabiania sobie zdania przez niektóre osoby w oparciu o anonimowe denuncjacje.

 Szanowni Państwo Radni, apeluję o więcej pracy merytorycznej na posiedzeniach komisji i sesjach, a mniej angażować się w  rozgrywki personalne, których jesteście głównymi aktorami, począwszy od rezygnacji z członkostwa w klubach radnych, a następnie rezygnacji z prac w komisji rewizyjnej.

Jak Państwo Radni podpisani pod oświadczeniem sami przytoczyli -sprawa została przekazana odpowiednim służbom do wyjaśnienia i do momentu jej rozstrzygnięcia prosiłbym nie wydawać wyroków, ani nie budować nieuzasadnionej sensacji wokół spraw, które są w toku. Dalsze szczucie i podjudzanie czynione pod przykryciem ujawniania jakichś niecnych postępków i rzekomym zainteresowaniem wielu mieszkańców, powoduje, że dobre imię oraz należny szacunek dla Rady Miejskiej i Radnych w niej zasiadających narażony jest na uszczerbek.

Pamiętać należy również, że nakręcanie złych emocji może oraz często wywołuje fale hejtu i mowy nienawiści, a temu przecież wszyscy chcemy zapobiegać.

Na zakończenie przytoczę cytat z Biblii, z Ewangelii Świętego Mateusza. Pozostawię go pod rozwagę, prosząc o powściągliwość w przedwczesnej ocenie drugiego człowieka:

(Mt 7,3-5): „A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego”.

 

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (33)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Tyrion Lanister · 01 Czerwiec 2020
Tak powinien zachować się prawdziwy reprezentant naszego miasta! Zajął stanowisko ponad podziałami! Odpowiedzialność, rzetelność i klasa! Człowiek, który dostał na początku kadencji ogromny kredyt zaufania, chyba jakieś 19 albo 20 głosów na 21 możliwych znów nie zawodzi miasta, nie zawodzi mieszkańców. Takiego gospodarza chcemy, takiego byśmy sobie życzyli. Co takiego w nim jest że znowu w trudnych chwilach jest na posterunku? Kolejny raz staje na wysokości zadania! Postawa godna podziwu! Dość podziałów w Radzie! Dość podziałów w mieście! Jesteśmy razem bo to nasze wspólne miasto! Panie Tomaszu szacunek!
kolannin · 03 Czerwiec 2020
Czytelnicy zakopali ten komentarz
zygzak · 03 Czerwiec 2020
W ogóle druga tura wyborów powinna właśnie wyglądać w ten sposób a mianowicie Sobolewski vs Szafrański. Wtedy miasto faktycznie by wygrało. A tak, jeden nie kandydował a drugi wybory przegrał choć wygrał pierwszą turę no i...mamy jak mamy. Miejmy nadzieję, że obaj Panowie będą się ubiegać o fotel burmistrza.
Jerry · 03 Czerwiec 2020
Czytelnicy zakopali ten komentarz
aha · 03 Czerwiec 2020
Czy 8 maja brał pan udział czy nie ?
iub · 03 Czerwiec 2020
Ale się uśliniłeś kolana nie bolą bo o głowę to nawet nie pytam ...
K · 03 Czerwiec 2020
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Gwidon · 03 Czerwiec 2020
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Hikaru Matsuyama · 03 Czerwiec 2020
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Ziuta · 03 Czerwiec 2020
Wnioski wolne to wyciągnęli ludzie. Mieszkańcy. Zabrakło odwagi cywilnej się przyznać i przeprosić społeczeństwo? Tylko blokowanie wypowiedzi na temat a ludzie dopiero mają używanie. Dlaczego radni pracują w spółkach kontrolowanych przez RM? I kiedy tę pracę dostali? Jako radni czy sporo wcześniej?
A radni nauczyciele? · 03 Czerwiec 2020
A dlaczego radni pracują w szkołach podległych miastu? a ich członkowie rodziny w innych jednostkach miejskich?
Dociekliwy · 02 Czerwiec 2020
Jeśli nie był ,to za co dostał mandat?Odpowie?
Grabson86 · 02 Czerwiec 2020
Czytelnicy zakopali ten komentarz
wl · 02 Czerwiec 2020
No co ty na Prezydenta !
WL · 02 Czerwiec 2020
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Kol · 02 Czerwiec 2020
Jeśli będą kłamać i kręcić, jak "czerwony II" ,to taczka przed urzędem będzie czekać i niech na kolanach do Częstochowy już idą ...
Panie Przewodniczący · 01 Czerwiec 2020
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Panie Przewodniczący 2 · 01 Czerwiec 2020
"Za 8,16 Oto co winniście czynić.Mówcie prawdę jeden do drugiego.Sądzcie w swych w bramach zgodnie z prawdą i sądem pokoju."
Kis · 01 Czerwiec 2020
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Tyrion Lanister · 01 Czerwiec 2020
Czytelnicy zakopali ten komentarz
sm · 02 Czerwiec 2020
Nie podniecaj się tak - co wazeliny zabrakło ? wymyśl jeszcze coś pośmiejemy się razem...
Tyrion Lanister · 02 Czerwiec 2020
Coś ci nie pasuje?
zając w okularach · 02 Czerwiec 2020
Kończ waść wstydu oszczędź !!!
Anastas · 01 Czerwiec 2020
Czytelnicy zakopali ten komentarz
kolanin · 01 Czerwiec 2020
prawdę pisze pan przewodniczący, nie był na imprezie 9, bo impreza była 8
gość · 01 Czerwiec 2020
co Was tak mało ? Ruszcie się, "lepszy sort" oczekuje poparcia.
Maria · 01 Czerwiec 2020
hahahahahahahahahahahahahaha
Mieszkaniec Koła · 01 Czerwiec 2020
Klasa. Brawo.
uij · 04 Czerwiec 2020
Kasa tak jak na misiewicza przystało ..
123 · 02 Czerwiec 2020
FAKT ŻENADA
gość · 01 Czerwiec 2020
A czym Ty Krzysiu myślisz?
Krzysztof · 01 Czerwiec 2020
Ja myślę, że jakieś trzy klasy i jeszcze ze dwie zaocznie.
gość · 01 Czerwiec 2020
Najbardziej wzruszył mnie cytat z Biblii! Cały czas ocieram łzy.
mieszkaniec Koła · 01 Czerwiec 2020
klasa ? która ? "zerówka" ?
Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
2 godziny temu 119

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

Miasto Koło
Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie
2 godziny temu 100

Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie

Miasto Koło
Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!
9 godziny temu 1,703

Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!

MS
Inne
Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]
9 godziny temu 3,195

Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]

Gmina Babiak
Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego
12 godziny temu 1,647

Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego

MS
Inne
Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji
1 dzień temu 3,756

Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji

R E K L A M A