R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Pięć firm zgłosiło się do wykonania inwestycji na oczyszczalni

02-06-2020 14:08 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 9,924 | Komentarzy: 7

Inwestycja, pt. "przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Koło" na pewno ruszy. Wszystko za sprawą przetargu, który niebawem zostanie zakończony.

Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

Aż firm z całego kraju zgłosiło się do realizacji inwestycji za kwotę 53 911 430,47zł brutto. Jedna z nich w swojej wycenie zmieściła się w/w kwocie. Jest konsorcjium z Poznania. Projekt będzie współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności.

 W ramach zadania wykonana zostanie kompleksowa przebudowa istniejących obiektów technologicznych oczyszczalni. Wybudowane zostaną nowe reaktory biologiczne, zmodernizowane zostaną osadniki wstępne i wybudowane zostaną nowe radialne osadniki wtórne. Zmodernizowane i wybudowane zostaną przepompownie ścieków i osadów.

Przedsięwzięcie obejmie też swoim zakresem gospodarkę osadową oczyszczalni. Wybudowane zostaną zagęszczacze osadu: grawitacyjny i mechaniczny, zakupiona zostanie nowa prasa do odwadniania osadu oraz powstanie stacja chemicznej stabilizacji osadu gdzie osad pościekowy przekształcany będzie poprzez mieszanie z wapnem i obróbkę termiczną w nawóz stosowany w rolnictwie.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (7) Pokaż komentarze