(7)
Słonecznie 1.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Pięć firm zgłosiło się do wykonania inwestycji na oczyszczalni

Pięć firm zgłosiło się do wykonania inwestycji na oczyszczalni

Autor: Redakcja e-kolo.pl 02 Czerwiec 2020
Pięć firm zgłosiło się do wykonania inwestycji na oczyszczalni
© archiwum e-kolo.pl
Komentarzy: 7 Czytano:
10,114 razy |

Inwestycja, pt. "przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Koło" na pewno ruszy. Wszystko za sprawą przetargu, który niebawem zostanie zakończony.

R E K L A M A
7
Czytano:
10,114 razy
Udostępnij

Aż firm z całego kraju zgłosiło się do realizacji inwestycji za kwotę 53 911 430,47zł brutto. Jedna z nich w swojej wycenie zmieściła się w/w kwocie. Jest konsorcjium z Poznania. Projekt będzie współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności.

 W ramach zadania wykonana zostanie kompleksowa przebudowa istniejących obiektów technologicznych oczyszczalni. Wybudowane zostaną nowe reaktory biologiczne, zmodernizowane zostaną osadniki wstępne i wybudowane zostaną nowe radialne osadniki wtórne. Zmodernizowane i wybudowane zostaną przepompownie ścieków i osadów.

Przedsięwzięcie obejmie też swoim zakresem gospodarkę osadową oczyszczalni. Wybudowane zostaną zagęszczacze osadu: grawitacyjny i mechaniczny, zakupiona zostanie nowa prasa do odwadniania osadu oraz powstanie stacja chemicznej stabilizacji osadu gdzie osad pościekowy przekształcany będzie poprzez mieszanie z wapnem i obróbkę termiczną w nawóz stosowany w rolnictwie.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (7)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
Maria · 02 Czerwiec 2020
za poprzedniego prezesa mówili że nic nie potrzeba a teraz co się zmieniło? koryto he he
Mieszkaniec Koła · 02 Czerwiec 2020
@wyborco, głąbie kapuściany gdybyś jeszcze miał pojęcie że w takich spółkach nie może być skrośnego finansowania inwestycji to byś wiedział, że ta inwestycja nie ma wpływu na cenę wody bo nie ma kosztów związanych z produkcją wody. Wzrośnie cena za ścieki ale o tym że jest potrzeba modernizacji oczyszczalni wiadomo nie od dziś o czym Wasz Stasiu samozwańczy menadżer miasta Koła przed laty mówił.
Maria · 02 Czerwiec 2020
za poprzedniego prezesa mówili że nic nie potrzeba a teraz co się zmieniło? koryto he he
Mieszkaniec Koła · 02 Czerwiec 2020
Powodzenia dla Zarządu i całej załogi w realizacji tego zadania!
wyborca · 02 Czerwiec 2020
Będziesz płacił za wodę najdrożej w Polsce ,jak teraz za śmieci więcej jak w Warszawie. Zresztą nie wierzę ,że to mieszkaniec Kola jest taki ciemny...
Kolanin · 02 Czerwiec 2020
I co na to radny Piasecki? Przecież ta budowa rozmija się z tym, co kiedyś on i inni radni mówili Burmistrzowi Maciaszkowi jaki mały powinien być zakres poprawek budowlanych...?
Kolanin · 03 Czerwiec 2020
Teraz wiadomo komu przeszkadzał Burmistrz Maciaszek,ze tak mocno Go atakowali...
marzena · 02 Czerwiec 2020
Ta kadencja przypomina we wszystkim poprzednią, no prawie we wszystkim, bo jak widać poglądy na pewne sprawy co niektórzy zmienili.
R E K L A M A