sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Przetarg na dworzec PKP rozstrzygnięty!

Przetarg na dworzec PKP rozstrzygnięty!

03-12-2010 15:23 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 25,376 | Komentarzy: 13
Przetarg na dworzec PKP rozstrzygnięty!
Foto:
zacisze
Jeszcze w tym roku rusza remont kolskiego dworca, który potrwa do końca 2011 roku. PKP ogłosiło przetarg, który kilka dni temu się zakończył.
Dzięki współpracy burmistrza miasta Koła Mieczysława Drożdżewskiego z poznańskim Oddziałem Gospodarowania Nieruchomościami PKP S. A. rozpoczyna się realizacja modernizacji kolskiego dworca kolejowego. Podjęcie tej inwestycji było możliwe po podpisaniu przez burmistrza miasta porozumienia z PKP S. A. gwarantującego umieszczenie w wyremontowanym budynku dworca miejskiej instytucji użyteczności publicznej. Będzie nią miejska biblioteka publiczna. Zawarcie przez burmistrza miasta tego porozumienia było warunkiem pozyskania przez PKP S. A. funduszy z Unii Europejskiej na sfinansowanie zaplanowanych robót. Miasto pomogło ponadto w znalezieniu lokali dla lokatorów dotychczas zajmujących mieszkania na dworcu.

17 sierpnia dokonano otwarcia ofert na roboty budowlano – montażowe dla zadania inwestycyjnego przebudowy dworca kolejowego w Kole. O kontrakt na wykonanie robót modernizacyjnych tego obiektu wycenionych na 4 mln zł starały się trzy firmy – dwie z Koła i jedna z Poznania. Ostatecznie dworzec będzie przebudowywała kolska spółka Szurgot.

Modernizacja dworca obejmie roboty rozbiórkowe i demontażowe, roboty renowacyjne i konserwatorskie elementów zabytkowych, częściową wymianę konstrukcji dachowej oraz pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej karpiówki, wymianę posadzek i podłóg, wykonanie niezbędnych wzmocnień i przeróbek układu konstrukcyjnego ścian i stropów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej wraz z wymianą podokienników drewnianych, założenie izolacji przeciwwilgociowej fundamentów, przemurowanie kominów, wymianę rynien i rur spustowych z zastosowaniem obróbek z blach tytanowo - cynkowych, wymianę zniszczonych i odparzonych tynków oraz szpachlowanie tynków, oczyszczenie, uzupełnienie i odtworzenie murów ceglanych, wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej, instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz przyłącza cieplnego, wodociągowego, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz węzła cieplnego i budowę małej architektury wokół dworca. Dla zwiększenia bezpieczeństwa podróżnych zainstalowany będzie monitoring. Zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne, dzięki czemu dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się. Zakończenie robót określono na 31 sierpnia 2011 r.

Dworzec w Kole został oddany do użytku w 1928 roku. Jest jednym z nielicznych dworców, wybudowanych w tamtym okresie na trasie z Poznania do Warszawy, które przetrwały do naszych czasów. W ciągu doby przewija się przez niego około 1000 podróżnych. Po modernizacji dworzec zagospodarowany będzie przez PKP S. A. i miasto Koło. Oprócz odprawy podróżnych służył będzie miejskiej bibliotece publicznej oraz niewielkiemu hotelowi. Po modernizacji kolski dworzec kolejowy będzie przyjazny podróżnemu, służący informacją, komfortowy, bezpieczny, nowocześnie zarządzany, zintegrowany z systemem transportu publicznego, ale też silnie powiązany z przestrzenią miasta i realizacją jego funkcji publicznych służących mieszkańcom.

Źródło: Urząd Miejski w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (13)
~mn 07-12-2010 18:50
największe doświadczenie ta firma to ma w zakresie prac konserwatorskich hahaahaha
| Zgłoś do usunięcia
~kolanka 06-12-2010 10:55
piszą ze 17.08.2010 był przetarg a umowę pkp podpisało dopiero 27 listopada 2010r
| Zgłoś do usunięcia
~Rycho 05-12-2010 07:50
Sam to robisz wpisując sie w ten sposób.To twój poziom kultury
| Zgłoś do usunięcia
~Rycho 04-12-2010 18:37
ale niektórzy przydupasy wchodzą w d... Drożdżewskiemu, Fee
| Zgłoś do usunięcia
~pin 04-12-2010 17:14
kiełbasa wyborcz,żeby tyko głosować
| Zgłoś do usunięcia
~jogurt 04-12-2010 11:30
Czy nie dziwi Was monopol szurgota na zamówienia publiczne?
| Zgłoś do usunięcia
~Kolanin 03-12-2010 23:43
Czy będą remontowane lub likwidowanie te schody co się na peron przechodzi??? Tak jak jest np w Koninie!!!
| Zgłoś do usunięcia
~Tomasz 03-12-2010 23:41
Widać że Drożdżewski coś robi w tym naszym mieście i dlatego trzeba iść na wybory i zagłosować na Drożdżewskiego!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
~podróznik 03-12-2010 22:39
Ciekawe czy kiedyś zatrzyma się tu pociąg relacji Warszawa- Berlin.
| Zgłoś do usunięcia
~bezrobotny 03-12-2010 22:35
To już widzę jak robotnicy będą się prosić o swoje wypłaty od firmy szurgot, która jak każdy wie z wypłacalnością nie jest do końca w porządku.
| Zgłoś do usunięcia
~Ola 03-12-2010 21:24
wszystko sie zmienia i dzieje pozytywnego za kadencji M. Drożdzewskiego. a ludzie i ta maja pretensje..Jakos nikt wczxesniej tylu zmian nie wprowadzil, a tymbardziej nie zrobi tego W. Lewandowski- bakrut.
| Zgłoś do usunięcia
~tak 03-12-2010 17:27
Obejmuje "ty je zastąpisz "
| Zgłoś do usunięcia
~pood 03-12-2010 17:14
czy przetarg obejmuje panie przy kasie?
| Zgłoś do usunięcia