sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Na sygnale Uwaga na oszustów!

Uwaga na oszustów!

07-12-2010 07:53 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,770 | Komentarzy: 1
Uwaga na oszustów!
Foto:
zacisze
Kolejny raz policjanci ostrzegają przed oszustami i różnego rodzaju domokrążcami. W ubiegłym tygodniu ich ofiarą padł 82 - letni mieszkaniec jednej z miejscowości w gm. Grzegorzew. Starszy pan wpuścił do domu kobietę i mężczyznę podających się za przedstawicieli charytatywnej fundacji, po ich wyjściu zniknęło także 1400 zł.
W piątkowe południe w jednej z miejscowości w gm. Grzegorzew, do domu mieszkającego samotnie 82 - letniego mężczyzny zapukali kobieta i mężczyzna podający się za przedstawicieli jednej ze znanych charytatywnych fundacji. Pod pozorem nieodpłatnego przekazania mężczyźnie odzieży zostali wpuszczeni do mieszkania. Niczego nie podejrzewający starszy pan otrzymał od nich flanelową koszulę i skarpetki. W czasie spotkania i rozmowy oszuści wykorzystując jego podeszły wiek i chwilową nieuwagę z wiszącej w kuchni marynarki ukradli 1400 zł.

Apelujemy do wszystkich, którzy mają kontakt z osobami starszymi, mieszkającymi samotnie aby rozmawiać i ostrzegać ich przed podobnymi sytuacjami. Pod żadnym pozorem nie należy wpuszczać obcych do domów czy mieszkań.

Prosimy jednocześnie o natychmiastowe informowanie Policji o przypadkach pojawienia się chodzących od domu do domu nieznajomych osób z różnymi ofertami. Zapamiętanie ich wyglądu czy szczegółów związanych z pojazdami jakimi się poruszają może pomóc policjantom w ustaleniu i zatrzymaniu złodziei i oszustów.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~kolanin 07-12-2010 17:33
Jacy uczciwi,biorą tylko 1400 i ani grosza więcej
| Zgłoś do usunięcia