R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Urząd Miejski w Kole

Akcja ekologiczna z inicjatywy uczniów z kolskiego LO

02-10-2020 08:40 | Źródło: Urząd Miejski w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,767 | Komentarzy: 0

W ostatni piątek młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. K. Wielkiego w Kole sadziła drzewka w Parku 600-lecia. Profesjonalnie, za zgodą Urzędu Miejskiego, korzystając z fachowych rad i życzliwości Szymona Czerwińskiego, Z-cy Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa kolskiego magistratu, młodzież zalesiła miejsce, z którego jesienią ubiegłego roku usunięte zostały topole.
Foto:LO/UM
R E K L A M A

Jak relacjonują licealiści – wszystko zaczęło się we wrześniu 2019, kiedy Olga Bąk, wówczas będąca w klasie 1Dp, wyszła z inicjatywą zorganizowania akcji ekologicznej polegającej na posadzeniu drzewek, w związku z pożarami lasów, jakie miały i nadal mają miejsce na świecie. Zajęła się przygotowaniem przedsięwzięcia razem z Zuzanną Maruszewską z klasy 1Gp. Uczennice zamierzały kupić sadzonki za pieniądze zebrane ze sprzedaży ekologicznych toreb i woreczków wielorazowych. Zaangażowani uczniowie ozdobili własnoręcznie 250 toreb oraz 50 woreczków i sprzedali je zaledwie w kilka dni. Uzyskana kwotę, ponad 2 tys. zł, przeznaczyli na zakup sadzonek.

W związku z epidemią, zadanie zostało zakończone dopiero w tym roku, dokładnie w ostatni piątek. Ekipa dwudziestu pracowitych, młodych ekologów z klas 2 LO posadziła sadzonki w Parku 600-lecia. – Doradziłem młodzieży, by w miejscu wyciętych topoli nasadzić drzewa bardziej szlachetne, parkowe, jak np. miłorzęby, tulipanowce, metasekwoje chińskie. Dziękuję uczniom za szczytny cel, oby w Kole zrodziło się więcej takich postaw – przyznał p. Szymon Czerwiński.

Finałem prac polowych było wspólne pieczenie kiełbasek, ofiarowanych pracowitej młodzieży w podzięce za inicjatywę, przez Urząd Miejski w Kole.

GALERIA ZDJĘĆ

R E K L A M A

Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Urząd Miejski w Kole
Kontakt z autorem: [email protected]

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA