R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

W Kole działa Fundacja „Pokochaj gada”

02-10-2020 13:00 | Źródło: Urząd Miejski w Kole | Wyświetleń artykułu: 3,055 | Komentarzy: 9

Nie tylko fundacja. Powstaje również schronisko. Jak informuje Urząd Miejski w Kole, w trybie bezprzetargowym został wynajęty lokal użytkowy o pow. 45 m2 , położony w Kole, przy ul. Toruńskiej 73 na rzecz Fundacji „Pokochaj gada” za kwotę 0,50 zł netto. Wczoraj Burmistrz dr Krzysztof Witkowski oficjalnie przekazał klucze do lokalu fundatorowi Jackowi Kozajdzie.
Foto:Urząd Miejski w Kole
R E K L A M A

Fundacja powstała, by nieść pomoc chorym i niechcianym gadom, prowadzić w tym zakresie działalność adopcyjną, edukacyjną, organizować opiekę weterynaryjną, zwalczać przejawy znęcania się nad zwierzętami, a w szczególności nad gadami - także przez świadome, złe warunki opieki i przetrzymywania gadów, propagować wolontariat oraz stworzyć i prowadzić schronisko.

Pochodzący z Koła p. Jacek Kozajda od przeszło 20 lat z pasją i zaangażowaniem zajmuje się gadami i szerzeniem wiedzy o nich, a teraz, mając wsparcie samorządu, zamierza rozwinąć i upowszechnić swoją działalność w naszym mieście. - Będzie to jedno z niewielu w Polsce schronisk dla gadów, dziękuję burmistrzowi za udostępnienie lokalu, w którym będziemy mogli stworzyć schronisko. Będzie powstawało powoli, najpierw zamieszka w nim kilka żółwi. Zwiedzający zobaczą, w jakich warunkach powinny być przetrzymywane gady, do jakich rozmiarów urosną po upływie lat. Będziemy służyć fachową informacją o różnych gatunkach. Przyjmować zwierzęta porzucone. Niektórzy chcą oddać niefortunnie kupionego gada, nie chcą płacić za zezwolenia, przynoszą żółwie do sklepów zoologicznych. Mieszkańcy mogą pomóc w powstawaniu miejsca, zapraszamy do wolontariatu – powiedział prezes fundacji.

- Służymy pomocą, pomysł jest wart wsparcia – przyznał kolski włodarz.

Zainteresowanych przedsięwzięciem, posiadaczy gadów, a szczególnie ich miłośników, chętnych do wsparcia przedsięwzięcia odsyłamy do fundacji. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie pokochajgada.pl

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (9) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA