(3)
Częściowe zachmurzenie 6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

25-lecie Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Kole

Autor: MZEC Koło 01 Grudzień 2020 przeczytasz w ok. 4 min.
25-lecie Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Kole
© MZEC Koło
(3) | Czytano:
4,448 razy | przeczytasz w ok. 4 min.

W dniu 1 grudnia 2020 r. mija 25 lat odkąd Miejski Zakład Energetyki Cieplnej z zakładu budżetowego, w wyniku przekształcenia, stał się spółką prawa handlowego. Z Aktu Założycielskiego Spółki dowiadujemy się, że zadaniem Spółki „jest przede wszystkim zapewnienie ciągłości i powszechnej dostępności dostaw energii cieplnej dla miasta Koła”. Cel ten realizowany jest zarówno przez władze Spółki jak i jej pracowników od chwili jej powołania.

R E K L A M A
3
Czytano:
4,448 razy
Udostępnij

Minione 25 lat to czas niezwykle dynamicznych wydarzeń, które zmieniły tę spółkę. W dwudziestopięcioletniej historii było wiele punktów zwrotnych, które na wielu różnych płaszczyznach odcisnęły swój trwały ślad i pozostają w pamięci zarówno pracowników spółki jak i jej kontrahentów. Zmiany, o których mowa zachodziły nie tylko w warstwie technicznej, choć tutaj postęp jest najbardziej widoczny, ale także w warstwie organizacji pracy w zakresie finansów i księgowości, a także, co chyba najważniejsze, w warstwie racjonalnego zużycia paliw i ochrony środowiska naturalnego.

Prezes o funkcjonowaniu spółki

Obecnie Nasza miejska Spółka ciepłownicza stoi u progu największej zmiany jaka zajdzie od chwili powstania zorganizowanego ciepłownictwa w Naszym mieście. Mowa tutaj o budowie ciepłowni geotermalnej, która w niedługiej przyszłości będzie podstawowym źródłem ciepła w systemie ciepłowniczym Naszego miasta. Zapewniam Państwa, że wspólnie z panem Burmistrzem Krzysztofem Witkowskim dokładamy wszelkich starań aby to jakże ważne, potrzebne i oczekiwane przedsięwzięcie stało się faktem.

W dzisiejszych czasach trudno byłoby znaleźć osobę, która nie zdawałaby sobie sprawy z konieczności ochrony powietrza poprzez zmniejszenie ilości emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Dlatego budowa ciepłowni jest tak niezwykle istotna i będzie wpływać pozytywnie na zdrowie Nas wszystkich. Jako prezes Spółki mam świadomość, że budowa nowoczesnego źródła ciepła nie jest przedsięwzięciem, które rozwiąże wszystkie problemy związane z czystym powietrzem w mieście. Ponieważ, o ile emisje zanieczyszczeń w Spółce są i będą pod ścisłą kontrolą, o tyle rozproszone zanieczyszczanie powietrza pochodzące z przydomowych źródeł ciepła (tzw. niska emisja) jest bardzo trudno kontrolować. To, że trudno je kontrolować nie znaczy, że go nie ma i każdy z Nas mieszkańców doskonale zdaje sobie sprawę, że chcąc nie chcąc pada „ofiarą” zanieczyszczeń pochodzących z niskiej emisji szczególnie w tzw. sezonie grzewczym. Wychodząc naprzeciw temu, MZEC aktywnie włącza się w rozwiązanie tego problemu poprzez intensywną rozbudowę sieci ciepłowniczej, która sukcesywnie będzie obejmowała swoim zasięgiem coraz większą ilość obiektów na terenie Naszego miasta. Spółka w 2020 r. przyłączyła do sieci rekordową liczbę nowych odbiorców. Przyłączone zostały 42 obiekty z czego 35 na samym osiedlu Płaszczyzna i kilka w innych rejonach miasta.

W tym miejscu warto zauważyć i zdać sobie sprawę, że w związku z powyższym około 40 kominów, które mówiąc w uproszczeniu, mogły przyczyniać się do smogu w Naszym mieście nie będzie tego czynić. Jestem głęboko przekonany, że kierunek, który obraliśmy, wraz z panem Burmistrzem, jest właściwy, a efekty podejmowanych działań w najbliższym czasie będą coraz bardziej zauważalne. Budowa ciepłowni geotermalnej bez wątpienia spowoduje spektakularne zmniejszenie emisji CO 2 , natomiast przyłączanie nowych odbiorców do sieci cieplnej wpłynie bezpośrednio na zmianę jakości powietrza w mieście dzięki zmniejszeniu smogu. Bardzo cieszy i buduje mnie zaangażowanie oraz wsparcie jakiego doświadczam przede wszystkim od p. Burmistrza Krzysztofa Witkowskiego oraz radnych Rady Miejskiej w zakresie realizacji wspomnianych wyżej inwestycji.

Na zakończenie serdecznie dziękuję wszystkim, którzy doceniają wysiłek całej załogi MZEC Sp. z. o. o., która najlepiej jak potrafi realizuje postawione przed nią zadanie z korzyścią dla wszystkich mieszkańców Naszego wspaniałego miasta. Myślę, że jest się z czego cieszyć i co świętować i choć zawsze pozostaje pewien niedosyt przez fakt, że nie wszystko da się zrobić od razu i za jednym zamachem, to mam jednak nadzieję, że następne lata będą równie owocne co minione 25 lat.

Z poważaniem. Przemysław Stasiak, Prezes MZEC Koło

R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (3)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
niko · 01 Grudzień 2020
kiedy wyniki ważenia miału? jak była nadwyżka to co się z nią stało?
Ala · 01 Grudzień 2020
A tak sobie.... " ..... To słowo kompromis w naszych ustach oznacza "jesteśmy grzeczni. To słowo w ustach prezydencji niemieckiej, która do końca chciała siłowego rozwiązania i nas przestraszyć, uruchamiając wszystkie możliwe dźwignie, oznacza, że z nimi nie ma co więcej rozmawiać. W ich języku kompromis oznacza polskie i węgierskie ustępstwo - na to nie ma zgody. ...."
Kolanin · 01 Grudzień 2020
Ogólnie spółkami nazywa się współdziałanie dwóch lub więcej podmiotów, których celem jest zarobienie pieniędzy poprzez prowadzoną działalność.Co wcale nie znaczy ,że mieszkańcy maja jakiś zysk dla siebie. Weźmy przykład ostatniego przetargu na wywóz śmieci. Miasto ma 17000 ludzi płacących rocznie 216 zł, co daje nam sumę-3 672 000 zł.Nasza spółka miejska żąda dla siebie 3.869.580,21zł. Czyli więcej jak teraz ludzie płacą .A gdzie inne koszty.Także wątpliwe są zyski dla mieszkańców ,którzy utrzymują spółki miejskie
niko · 01 Grudzień 2020
kiedy wyniki ważenia miału? jak była nadwyżka to co się z nią stało?
Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy
28 minuty temu 90

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

Kino
Zapraszamy do kina w Kole na
41 minuty temu 90

Zapraszamy do kina w Kole na "Kobieta z..."!

Zatrzymania
Kierował busem pod wpływem alkoholu. Wynik nie należał do najniższych...
1 godzinę temu 1,843

Kierował busem pod wpływem alkoholu. Wynik nie należał do najniższych...

Miasto Koło
Rewitalizacja Parku 600-lecia w Kole - nowy etap dla zielonych płuc naszego miasta [FOTO]
11 godziny temu 3,148 1

Rewitalizacja Parku 600-lecia w Kole - nowy etap dla zielonych płuc naszego miasta [FOTO]

Pożary
Samochód zapalił się wewnątrz garażu. Ogień przechodził na dom
21 godziny temu 9,566

Samochód zapalił się wewnątrz garażu. Ogień przechodził na dom

Miasto Koło
Ekologiczna Olimpiada w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Kole: wyjątkowy dzień dla Małych Ekologów
21 godziny temu 1,175

Ekologiczna Olimpiada w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Kole: wyjątkowy dzień dla Małych Ekologów

R E K L A M A