sim

Wiadomości Miasto Koło Dyspensa na zabawy sylwestrowe

Dyspensa na zabawy sylwestrowe

16-12-2010 16:26 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,090 | Komentarzy: 3
Dyspensa na zabawy sylwestrowe
Foto:
zacisze
Ordynariusz diecezji włocławskiej – bp Wiesław Mering, udzielił wiernym katolickim dyspensy na dzień 31 grudnia, który w tym roku przypada w piątek.
Biskup włocławski Wiesław Mering udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (kan. 1251 KPK) i zachowania pokutnego charakteru piątku (kan. 1250 KPK) wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji włocławskiej w dniu 31 grudnia 2010 r. Zgodnie z chrześcijańską tradycją piątek jest pamiątką dnia śmierci Chrystusa na krzyżu i Kościół ustanowił tego dnia post.

Biskup zaapelował także, aby radosne przeżywanie zakończenia starego roku przebiegało w sposób godny i w duchu chrześcijańskiej radości, która w oktawie Narodzenia Pańskiego ma swoje źródło w narodzonym dla naszego zbawienia Bożym Synu.

źródło – Kuria Diecezjalna we Włocławku

mn
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
~Maciej 17-12-2010 12:07
Do Belenenżesz, ja sam jestem osoba minimalnie wierzącą i praktykującą tylko w wyjątkowych sytuacjach(ślub,pogrzeb),ale przerażają mnie takie wypowiedzi jak twoja ponieważ gdybyś się chwile zastanowił to może byś wpadł na to ze kościół popiera małżeństwo ,miłość i rodzinę a także uczciwość małżeńską wiec jak może popierać prezerwatywę która świadczy bardziej o tym ze jesteśmy uczestnikami przypadkowych sex spotkań czy jak tam wolisz. Chodzi o to ze kościół ma swoje przekonania z których nie zmienia od wielu lat, i ja to rozumiem. Wiec według twojego rozumowania jeżeli nie będę używał prezerwatyw to ja lub moja żona z którą żyje od 10 lat w małżeństwie zginiemy na AIDS? A wiec cie zaskoczę , nie umrę na Aids bo kościół zakazuje prezerwatyw! Bo po prostu żyje według norm społecznych gdzie kurestwo jest złe. No chyba ze coś mnie opuściło i ostatnio się zmieniło? Ale szczerze w to wątpię. PS. co się tyczy pierwszego komentarza to jest napisane w artykule że biskup udzielił dyspensy "wszystkim wiernym" to tak jak twój szef w pracy zwalnia cie z obowiązku pracy np. z powodu mrozu. Jeśli jest regulamin to trzeba go przestrzegać i ludzie wierzący otrzymali dyspensę na ten dzień. Dlaczego niektórzy tego nie kumają? Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
~Bądźmy normalni! 16-12-2010 21:40
Średniowiecze w kościele, mimo mijających lat, kwitnie w najlepsze... Niech ludzie giną od AIDS, bo prezerwatywy są złe...
| Zgłoś do usunięcia
~deexteer 16-12-2010 18:23
ciekawe kto by sie powstrzymal
| Zgłoś do usunięcia