R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Czy radni przegłosują podwyżkę za odpady? Co z gabarytami?

26-01-2021 08:55 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 10,969 | Komentarzy: 13

Już jutro, podczas sesji Rady Miejskiej w Kole omawiany będzie projekt uchwały, złożony przez Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego zwiększający opłatę za odbiór odpadów z 18 zł na 21 zł za odpady segregowane.

Foto:czytelnik | odpady gabarytowe na ulicy Tuwima
R E K L A M A

Przypomnijmy, że jeśli uchwała zostanie przegłosowana - będzie to już druga podwyżka za odbiór odpadów w tej kadencji. Mieszkańcy miasta Koła płacili do końca 2019 roku kwotę 12,50 zł. W przeciągu tych kilkunastu miesięcy jest to zatem znaczny wzrost stawki.  

Przy omawianiu tej uchwały należy zwrócić szczególną uwagę na jeden aspekt. Mianowicie w przypadku podjęcia przez radnych uchwały złożonej przez burmistrza w proponowanej stawce za odbiór odpadów, ponownie nie znalazł się odbiór odpadów wielkogabarytowych z zabudowy wielorodzinnej. Aby tak się stało należałoby zmienić Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Koło, który w obecnym stanie prawnym zakazuje składowania takich odpadów, a takiej uchwały burmistrz miasta nie przezdłożył. 

Przypomnijmy, że już drugi rok mieszkańcy sami muszą wywozić odpady wielkogabarytowe mimo iż płacą za odbiór odpadów.

Jak to wygląda w rzeczywistości?

Mimo, że składowanie odpadów wielkogabarytowych przy wiatach śmietnikowych jest zabronione, możemy zaobserwować na każdym osiedlu, gdzie różne opady zaczynając od mebli, lodówek, a na zużytych oponach kończąc zalegają przez wiele dni pod boksami na odpady tworząc co najmniej brzydki i nieestetyczny krajobraz kolskich osiedli.

Tutaj należy zaznaczyć, że kiedy odbiór takich odpadów był wliczony w stawkę na osiedlach odpady nie zalegały pod wiatami, ponieważ Miejski Zakład Usług Komunalnych w Kole systematycznie je usuwał.

Co myślą o tym nasi czytelnicy? Czekamy na Wasze komentarze w tej sprawie.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (13) Pokaż komentarze