R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Pożar budynku mieszkalnego w Kole. Kłęby dymu widziane z kilku kilometrów

05-03-2021 17:04 | Źródło: KP PSP Koło | Wyświetleń artykułu: 33,883 | Komentarzy: 2

5 marca 2021r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole o godzinie 9:55 otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy Baczyńskiego w Kole. Na miejsce pożaru zadysponowani zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole, OSP Wrząca Wielka, OSP Kiełczew oraz OSP Ruszków Pierwszy.

Foto:KP PSP Koło
R E K L A M A

Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kole – mł. bryg. Arkadiusz Wypiór. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że pożarem objęty  był budynek gospodarczy, część budynku mieszkalnego oraz składowisko opon znajdujące się za obiektem.

Strażacy podali 5 wodę i pianę. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu objętego działaniem ratowniczym, odłączeniu instalacji użytkowych oraz ugaszeniu pożaru więźby dachowej, materiałów palnych znajdujących się na poddaszu,  budynku gospodarczego oraz składowiska.

Warto wspomnieć, że to pracownicy Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji jako pierwsi pojawili się na miejscu pożaru, odcinając dopływ gazu do budynku oraz wzywając służby ratunkowe.

Po ugaszeniu pożaru oddymiono wszystkie pomieszczenia oraz sprawdzono je miernikami i kamerą termowizyjną, które nie wskazały zagrożeń. Nie ustalono prawdopodobnej przyczyny pożaru – dochodzenie prowadzi Policja.

Działania na miejscu prowadziły także Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który zakazał użytkowania obiektu.

Pożar przez  3 godziny i 13 minut gasiło 27 strażaków.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze