R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Pożar domu jednorodzinnego. Ogień strawił znaczną cześć domu

11-03-2021 12:23 | Źródło: KP PSP Koło | Wyświetleń artykułu: 44,214 | Komentarzy: 4

10 marca 2021r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole o godzinie 12:20 otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Borecznia Wielka gmina Osiek Mały .

Foto:czytelnik
R E K L A M A

Na miejsce pożaru zadysponowani zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole, OSP Wrząca Wielka, OSP Babiak oraz OSP Dęby Szlacheckie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że pożarem objęte było całe przekrycie dachu wraz z nieużytkowym poddaszem w domu jednorodzinnym, oraz kotłownia znajdująca się w tym samym budynku. 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu objętego działaniem ratowniczym, odłączeniu instalacji użytkowych oraz ugaszeniu pożaru przekrycia dachu i pomieszczenia kotłowni. Strażacy zdemontowali stwarzające zagrożenie przekrycie dachu (blachę) oraz drewnianą konstrukcję na całym budynku. Po ugaszeniu pożaru oddymiono wszystkie pomieszczenia oraz sprawdzono je miernikami i kamerą termowizyjną, które nie wskazały zagrożeń. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej . Działania na miejscu prowadziły także Policja i Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który zakazał użytkowania obiektu.

Osobom zamieszkującym budynek Gmina zapewniła lokal zastępczy.

Pożar przez  4 godziny i 32 minuty gasiło 22 strażaków.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (4) Pokaż komentarze