sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Msza Św. pszczelarzy

Msza Św. pszczelarzy

20-12-2010 10:46 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,040 | Komentarzy: 3
Msza Św. pszczelarzy
Foto:
zacisze
Z inicjatywy koła Polskiego Związku Pszczelarskiego w Kole, 19 grudnia w klasztorze ojców Bernardynów w Kole, odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji pszczelarzy i ich rodzin. W uroczystości uczestniczyły władze samorządowe miasta i powiatu.
Już od kilku lat pszczelarze i ich rodziny gromadzą się w klasztorze by podziękować Matce Bożej za trud i prosić o dalszą opiekę nad nimi.

Eucharystię sprawował kapelan polskich pszczelarzy ks. doktor Eugeniusz Marciniak, w asyście ojca gwardiana Stanisława Górki. Liturgię uświetnił poczet sztandarowy kolskich bartników. W homilii ks. Marciniak zwrócił uwagę na wartości lecznicze miodu, który produkują pszczoły oraz o nich samych jako najbardziej pracowitych zwierzątkach na świecie. Na zakończenie Liturgii prezes kolskich pszczelarzy Roman Witkowski podziękował kapłanom za odprawioną Eucharystię.

Po skończonej Mszy św. pszczelarze i ich rodziny przeszli do klasztornego refektarza, gdzie podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia. Potem przy herbatce i śpiewie kolęd zebrani wspominali dawne czasy, kiedy to środowisko naturalne nie było jeszcze skażone chemią. Dzielili się doświadczeniem z dziedziny pszczelarstwa. Ks. Marciniak, opowiadał o wartościach leczniczych miodu i pochodnych. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Zebrani dla upamiętnienia tej chwili pozowali do wspólnego zdjęcia.

mc
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
~Mark 23-12-2010 10:22
Nie ma milosci bez bólu - powiedzial jeden pszczelarz trzymając ....(rękę)? w ulu!
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 22-12-2010 16:04
Podobno Albert Einstein powiedział, że jeżeli pszczoły znikną z powierzchni ziemi, to człowiek przeżyje je zaledwie o kilka lat. ("Podobno" - bo nie ma dowodów na to że są to słowa Alberta Einstein'a). Od kilku lat pszczelarze obserwują wymieranie pszczół w Polsce (oczywiście dzieje się to i w innych krajach). Powodów może być wiele. Mogą to być między innymi: modyfikowanie genetyczne roślin (GMO), środki ochrony roślin, tajemnicze choroby, skażony cukier (nawet niewielkie skażenie może być dla pszczół śmiertelne), chemitrails (niewtajemniczonym polecam wyszukać w google) itp. Do końca nie wiadomo czemu, ale fakt jest taki, że pszczoły masowo umierają.
| Zgłoś do usunięcia
~Belenenżesz 20-12-2010 21:11
Czasy się zmieniają, to może kościół zorganizuje msze święte użytkowników Tibii?
| Zgłoś do usunięcia