sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Sygnalizacja ponownie włączona

Sygnalizacja ponownie włączona

21-12-2010 07:45 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,916 | Komentarzy: 4
Sygnalizacja ponownie włączona
Foto:
zacisze
Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu przy policji została ponownie uruchomiona i bezpieczeństwo kierowców i pieszych z pewnością wzrośnie.
W czasie budowy ronda przy Moście Warszawskim, dla usprawnienia ruchu i zniwelowania korków ulicznych wyłączona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza-Toruńska-3 Maja. Do czasu otwarcie ronda, zabieg ten wpływał korzystnie na płynny przejazd aut. Niestety, wraz z pierwszymi opadami śniegu, sytuacja stawała się chwilami dramatyczna.

Łatwo można było zauważyć, że zaśnieżona i oblodzona jezdnia powodowała znaczne spowolnienie procesu ruszania samochodów. Szczególnie było to uciążliwe przy skręcaniu aut w lewo. Podczas, gdy pierwszy w kolejności samochód przepuszczał samochody z drogi z pierwszeństwem pojazdy oraz – co nierzadko miało miejsce – miał problemy ze sprawnym ruszaniem w trudnych warunkach, ponownie tworzyły się zatory uliczne.

Brak sygnalizacji świetlnej był także uciążliwy dla pieszych, którzy w zimowych warunkach muszą zachowywać szczególną ostrożność i wchodzenie na przejście, gdy do zbliża się do niego samochód, nie było bezpieczne. Jak wiadomo droga hamowania pojazdu na śliskiej nawierzchni jest o wiele dłuższa niż na suchej.

W miniony poniedziałek – 20 grudnia – na skrzyżowanie w samym centrum Koła powróciła sygnalizacja świetlna. Miejmy nadzieję, że ruch samochodów usprawni się i przyniesie to wymierne korzyści zarówno kierowcom, jak i pieszym, których w tym miejscu – szczególnie w obecnym okresie przedświątecznym – jest bardzo dużo.

fot. archiwum
mn
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
~Mark 23-12-2010 10:18
Jak slicznie w naszym miescie zielenia sie w grudniu drzewa! I kto tu mowi o jakims zalegajacym sniegu?
| Zgłoś do usunięcia
~czesiu żegnalski 22-12-2010 01:01
jeszcze mozna by było to skrzyżowanie zrobić bo na sportowym zawieszeniu nie da sie po nim jezdzić.
| Zgłoś do usunięcia
~kasiA 21-12-2010 22:35
a rondo oddano do użytku 3 i pol tygodnia temu, czyli prawie dobrze napisali
| Zgłoś do usunięcia
~Trelemorele 21-12-2010 22:13
"W czasie budowy ronda przy Moście Warszawskim, dla usprawnienia ruchu i zniwelowania korków ulicznych wyłączona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza-Toruńska-3 Maja." Co Wy piszecie, ona działała jeszcze długo po zakończeniu budowy. Spier...popsuła się jakieś 3 tyg. temu!
| Zgłoś do usunięcia