R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Rozpoczęcie strategicznej inwestycji dla Koła

19-04-2021 10:55 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 12,009 | Komentarzy: 6

Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, Prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kole oraz przedstawiciele WUPRINŻ SA – Lider konsorcjum w Poznaniu wbili dziś łopaty w plac budowy na terenie spółki, gestem tym symbolicznie rozpoczynając jedną z najważniejszych kolskich inwestycji - przebudowę i modernizację oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Koło. Ta konieczna i ambitna inwestycja prowadzona jest przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Kole.
Foto:UM Koło
R E K L A M A

Zadanie szacowane jest na kwotę 56.721.726,00 brutto. Przebudowy i modernizacji dokonuje wyłoniony w drodze konkursu WUPRINŻ SA – Lider konsorcjum  w Poznaniu. Przedsięwzięcie realizowane jest z dotacji celowej (zgodnie z umową z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach) w kwocie 29.135.726,00 zł oraz pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 13.423.375,00 zł. Brakujące środki wyasygnowała spółka.

Przypomnijmy, że na początku 2019 r. spółka uzyskała akceptację zmian przedmiotu zamówienia od NFOŚiGW w Warszawie,  które obejmują wybudowanie  dwuciągowego zespołu nowych reaktorów biologicznych, osadników wtórnych oraz koniecznych zbiorników towarzyszących (zagęszczacza osadów wstępnych i zbiornika magazynowego osadów nadmiernych) wraz ze stacją odwadniania, infrastruktury i chemicznej stabilizacji osadów oraz przetworzenie odpadów w ekologiczny produkt przeznaczony dla rolnictwa. Procedura przetargowa została przeprowadzona w systemie zamówień publicznych  "Zaprojektuj i wybuduj".

Burmistrz pogratulował prezesowi sukcesów związanych w renegocjacją poprzedniej umowy, której zapisy nie odpowiadały potrzebom miasta i spółki. Poza budową kolskiej geotermii, jest to najdroższa inwestycja w mieście. Etap projektowy został zakończony, a uzyskane pozwolenie na budowę umożliwia wykonawcy przystąpienie do prac. Finał przebudowy i modernizacji planowany jest na koniec 2022 roku.R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (6) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA