(6)
REKLAMA
Bezchmurnie 8.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Rozpoczęcie strategicznej inwestycji dla Koła

Rozpoczęcie strategicznej inwestycji dla Koła

Autor: UM Koło bardzo dawno temu
Rozpoczęcie strategicznej inwestycji dla Koła
© UM Koło
Komentarzy: 6 Czytano:
13,483 razy |
Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, Prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kole oraz przedstawiciele WUPRINŻ SA – Lider konsorcjum w Poznaniu wbili dziś łopaty w plac budowy na terenie spółki, gestem tym symbolicznie rozpoczynając jedną z najważniejszych kolskich inwestycji - przebudowę i modernizację oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Koło. Ta konieczna i ambitna inwestycja prowadzona jest przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Kole.
R E K L A M A
6
Czytano:
13,483 razy
Udostępnij

Zadanie szacowane jest na kwotę 56.721.726,00 brutto. Przebudowy i modernizacji dokonuje wyłoniony w drodze konkursu WUPRINŻ SA – Lider konsorcjum  w Poznaniu. Przedsięwzięcie realizowane jest z dotacji celowej (zgodnie z umową z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach) w kwocie 29.135.726,00 zł oraz pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 13.423.375,00 zł. Brakujące środki wyasygnowała spółka.

Przypomnijmy, że na początku 2019 r. spółka uzyskała akceptację zmian przedmiotu zamówienia od NFOŚiGW w Warszawie,  które obejmują wybudowanie  dwuciągowego zespołu nowych reaktorów biologicznych, osadników wtórnych oraz koniecznych zbiorników towarzyszących (zagęszczacza osadów wstępnych i zbiornika magazynowego osadów nadmiernych) wraz ze stacją odwadniania, infrastruktury i chemicznej stabilizacji osadów oraz przetworzenie odpadów w ekologiczny produkt przeznaczony dla rolnictwa. Procedura przetargowa została przeprowadzona w systemie zamówień publicznych  "Zaprojektuj i wybuduj".

Burmistrz pogratulował prezesowi sukcesów związanych w renegocjacją poprzedniej umowy, której zapisy nie odpowiadały potrzebom miasta i spółki. Poza budową kolskiej geotermii, jest to najdroższa inwestycja w mieście. Etap projektowy został zakończony, a uzyskane pozwolenie na budowę umożliwia wykonawcy przystąpienie do prac. Finał przebudowy i modernizacji planowany jest na koniec 2022 roku.

Materiał wideo

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (6)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
Franek · bardzo dawno temu
no to szykujcie się na podwyżki i to nie małe. brawo burmistrz i rada kredyt kredytem goni. totalny brak myślenia.
Franek · bardzo dawno temu
Przecież tą modernizację ścieków chciał robić Maciaszek. Co to był za raban!!! Teraz wykorzystuje się jego działania i jest OK?
Ala · bardzo dawno temu
Pan burmistrz już ozdrowiał?
kolanin od zawsze · bardzo dawno temu
No ja się mentalnie przygotowuje na cenę wody 6,00 za kubik a ścieki 10,00 za kubik. Ale nie wińcie burmistrza, to wina PiSu. A, a śmieci, śmieci będą zależne od wody, przez PiS, burmistrz jest spoko, jest OK
123 · bardzo dawno temu
PRL-bis tak durnej ustawki jak żyję nie widziałem ...
Franek · bardzo dawno temu
no to szykujcie się na podwyżki i to nie małe. brawo burmistrz i rada kredyt kredytem goni. totalny brak myślenia.
ALE JAJA · bardzo dawno temu
Przywieźli samochód piasku dla lansu -komuna to mało powiedziane ŻENADA...
Inne
Znaleziono ciało mężczyzny w stawie
14 godziny temu 22,354
R E K L A M A