sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Miasto Koło Adwentowa choinka

Adwentowa choinka

21-12-2010 11:33 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,390 | Komentarzy: 2
Adwentowa choinka
Foto:
zacisze
W sklepach i na reklamach od dawna już wiać święta. Wkrótce będziemy życzyć sobie „Wesołych Świąt”. Najbardziej z tego cieszą się dzieci, bo to parę dni wolnego od szkolnych zajęć, można pojeździć na sankach, no i najważniejsza rzecz... prezenty i pytanie co też mi w tym roku Święty Mikołaj przyniesie. Ale czy święta dla wszystkich będą wesołe?
Dzieciątko Jezus w sposób szczególny kieruje nasze oczy na dzieci, które zawsze powinny być radosne i szczęśliwe, Dlatego pod kierunkiem s. Natalii Jaroszewskiej i za pełną akceptacja ks. proboszcza kanonika Józefa Wronkiewicza, katecheci i kapłani, pragną w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, przyczynić się do tej radości i ogłosili akcję charytatywną, która wpisała się na stałe w parafialny kalendarz.

W kościele już w pierwszą niedzielę adwentu była ustawiona choinka – mówi siostra Natalia – może trochę za wcześnie, ale właśnie ona przypomina nam o zbliżających się świętach i o rzeczywistości przepełnionej Miłością. Na niej powieszone były serduszka. Jedno serduszko to jedno dziecko ze szkół należących do parafii, które podobnie jak Pan Jezus nie przeżywa swego dzieciństwa w dostatkach. Osoby dorosłe, które mogły i chciały pokazać swoje wielkie i dobroduszne serce, zabierały takie jedno serduszko z choinki. Jest tam napisane imię i wiek dziecka, wzrost i rozmiar buta.

Wierni po zakończonych Mszach św. chętnie i śmiało brali serduszka z choinki.
Podczas organizowania paczek dla swoich najbliższych i biegania po sklepach za upominkami, robili i robią także paczkę z różnych artykułów: odzieży, zabawek, przyborów szkolnych, dla anonimowego dziecka, które – z zabranego serduszka – poznają tylko z imienia. Wszystkie artykuły są nowe.

Osoby życzliwe, przynoszą do kościoła w dogodnym dla siebie czasie, paczki świątecznie zapakowane, z naklejonym serduszkiem zabranym i składają pod choinkę.
W tym roku akcja zostało objętych prawie 100 dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2, Gimnazjum Nr 3 i Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Kole
– powiedział ks proboszcz Józef Wronkiewicz.

Wszystkim o ogromnie wrażliwym sercu, którzy włączyli się w tę piękną akcję dziękujemy i składamy staropolskie Bóg zapłać – dodała s. Natalia.

Na zdjęciu: świąteczne paczki oczekują na dzieci.
mc
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~wera 22-12-2010 18:38
Wspaniała akcja! Też biorę w niej udział.
| Zgłoś do usunięcia
~wiki 22-12-2010 09:54
akacja jest super ,sama od początku jak tylko zaistniała w naszej parafii biorę w niej udział i zachęcam innych
| Zgłoś do usunięcia