Lekki deszcz 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Odznaczenia i awanse przyznane. Dzień Strażaka w kolskim PSP

Autor: KP PSP Koło 18 Maj 2021 przeczytasz w ok. 3 min.
Odznaczenia i awanse przyznane. Dzień Strażaka w kolskim PSP
© KP PSP Koło
(0) | Czytano:
10,969 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

17 maja 2021 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Po raz kolejny Dzień Strażaka był inny niż poprzednie, ponieważ przypadł na bardzo trudny czas. Z uwagi na sytuację epidemiczną uroczystość przebiegła skromniej, w ograniczonym gronie i z zachowaniem reżimu sanitarnego.

R E K L A M A
0
Czytano:
10,969 razy
Udostępnij

Swoją obecnością zaszczycili nas: poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Leszek Galemba, starosta kolski i jednocześnie prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej druh Robert Kropidłowski, przedstawiciel wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Grzegorz Banaszak oraz ksiądz Radosław Kobiela – kapelan kolskich strażaków. Pierwszym punktem zbiórki było złożenie meldunku przedstawicielowi wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Grzegorzowi Banaszakowi przez dowódcę uroczystości, a następnie poczet flagowy przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego dokonał podniesienia flagi państwowej na maszt.   Uroczystość rozpoczęto minutą ciszy ku czci zmarłych strażaków oraz członków ich rodzin, szczególnie ofiar koronawirusa. Wszystkich obecnych przywitał komendant powiatowy PSP w Kole bryg. Krzysztof Żurawik, który w swoim przemówieniu skierował podziękowania oraz słowa najwyższego uznania dla osób, które wypełniają strażacką posługę. Podziękował za trud, zaangażowanie, codzienną gotowość do niesienia pomocy będącym w potrzebie. W sposób szczególny podziękował za zaangażowanie związane z walką z epidemią, jaka dotknęła Nasz kraj. Podczas uroczystej zbiórki wręczono oraz odczytano wyciągi o przyznaniu odznaczeń  i wyróżnień oraz akty nadania wyższych stopni służbowych.

Odznaczenia i wyróżnienia:

  • Brązowa Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej –  ogn. Tomasz Michalak i mł. ogn. Krzysztof Nykiel;
  • dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej –   st. kpt. Joanna Wolna;

Awansowani w korpusie oficerskim:

  • do stopnia młodszego kapitana – asp. Kamil Jasiński (nadanie wyższego stopnia służbowego odbyło się dnia 14 maja 2021 r. na Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka w Poznaniu)

Awansowani w korpusie aspiranckim:

  • do stopnia aspiranta – mł. asp. Gracjan Danielewicz

Awansowani w korpusie podoficerskim:

  • do stopnia starszego ogniomistrza – ogn. Artur Pawlak;
  • do stopnia ogniomistrza – mł. ogn. Tomasz Michalak;
  • do stopnia starszego sekcyjnego – sekc. Karol Łukaski;
  • do stopnia sekcyjnego – st. str. Paweł Andrzejewski, st. str. Rafał Łopiński, st. str. Mateusz Marciniak, st. str. Paweł Szymczak, st. str. Mateusz Płoszka;

Awansowani w korpusie szeregowych:

  • do stopnia starszego strażaka – str. Paweł Filipczak.

Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Przedstawiciel wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Grzegorz Banaszak, który w imieniu wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP w swoim przemówieniu podkreślił ważną rolę wielkopolskich strażaków w zwalczaniu skutków pandemii oraz skierował w stronę kolskich strażaków i druhów z terenu powiatu kolskiego słowa podziękowania za dotychczasową oddaną służbę.

Zarówno poseł na Sejm Rzeczypospolitej Pan Leszek Galemba, jak i starosta kolski Pan Robert Kropidłowski oraz ksiądz kapelan Radosław Kobiela złożyli życzenia bezpiecznej służby dla Ojczyzny, a także satysfakcji z pracy zawodowej i społecznej oraz serdecznie pogratulowali osobom odznaczonym  i awansowanym na wyższe stopnie służbowe. 

R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Inne
Uwaga! Przestępcy podszywają się pod policjantów CBŚP
12 minuty temu 51

Uwaga! Przestępcy podszywają się pod policjantów CBŚP

Gmina Kościelec
Srebrny i brązowy medal zawodników UKS Kościelec w Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski w Szachach
52 minuty temu 72

Srebrny i brązowy medal zawodników UKS Kościelec w Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski w Szachach

Powiat Kolski
21 kwietnia: Druga tura wyborów samorządowych w trzech gminach Powiatu Kolskiego
1 godzinę temu 385

21 kwietnia: Druga tura wyborów samorządowych w trzech gminach Powiatu Kolskiego

Wypadki
Autostrada A2: kierowca zjechał do rowu - konieczna hospitalizacja
1 godzinę temu 4,939

Autostrada A2: kierowca zjechał do rowu - konieczna hospitalizacja

Inne
Nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski Taekwon-do w Trzebnicy
2 godziny temu 221

Nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski Taekwon-do w Trzebnicy

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [07-04 - 14-04-2024]
23 godziny temu 8,822

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [07-04 - 14-04-2024]

R E K L A M A