(9)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Mgła 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Kolska Platforma ma plany na przyszłość!

Autor: 23 Grudzień 2010 przeczytasz w ok. 3 min.
Kolska Platforma ma plany na przyszłość!
©
(9) | Czytano:
16,049 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Kolskiego.

R E K L A M A
9
Czytano:
16,049 razy
Udostępnij
Przez ostatnie kilka miesięcy jako przewodniczący Platformy Obywatelskiej kilka razy musiałem oglądać się za siebie i wbrew sobie i swoim zasadom dawać odpór moim adwersarzom. Dziś mam nadzieję, że czynię to po raz ostatni, aczkolwiek z bólem, gdyż sprawa dotyczy osób z którymi przez kilka lat blisko współpracowałem.

Pragnę odnieść się do publikacji prasowej z 50 numeru Przeglądu Kolskiego, która ukazała się 14 grudnia 2010 roku a dotyczy rzekomego rozpadu Platformy Obywatelskiej w Powiecie Kolskim.

Inspiratorem artykułu jak rozumiem z jego treści był Zenon Nowak – były przewodniczący naszej organizacji w latach 2004-2010.

Były… gdyż 15 marca br. w dniu wyborów wewnątrzpartyjnych nie miał odwagi stanąć przed Radą Powiatu Platformy Obywatelskiej w Powiecie Kolskim aby ponownie ubiegać się o przewodnictwo w partii.
Pan Nowak kandydował jednak do zarządu partii lecz nie zdobył wymaganej liczby głosów.

Od 15 marca 2010 roku, od dnia kiedy jestem przewodniczącym liczba członków PO w naszym powiecie podwoiła się, do wyborów samorządowych wystawiliśmy 92 kandydatów ubiegających się o mandaty w pięciu radach. Po tegorocznych wyborach samorządowych mamy 7 radnych: 3 w Mieście Kole, 2 w Radzie Powiatu, 1 w Kłodawie oraz 1 w Chodowie. W Radzie Powiatu wraz z PSL i SLD tworzymy rządzącą koalicję. Te fakty nasz były przewodniczący przemilczał.

Przypomnę, że w kadencji 2006-2010 mieliśmy 5 radnych w mieście Kole. Pan Zenon Nowak nie przegrał wyborów tylko z Mieczysławem Drożdżewskim, jak to było sugerowane w artykule, przegrał je również ze Stanisławem Maciaszkiem i Janem Stępińskim.
Odejście pozostałych osób przemilczę podobnie jak ich dotychczasowe zaangażowanie w działalność naszej partii…

Pragnę Państwa zapewnić, że do Platformy Obywatelskiej w Powiecie Kolskim należy aktualnie najwięcej członków w jej sześcioletniej historii. Należy do niej również Jarosław Świder i Krzysztof Mazurkiewicz, którzy nie są ze sobą skłóceni jak to sugerowano w artykule.

Tyle drodzy państwo historia. Aktualnie Platforma Obywatelska w Powiecie Kolskim przystępuje do realizacji przedstawionego Państwu w kampanii wyborczej programu rozwoju i działania na najbliższe cztery lata pracy w samorządzie lokalnym.

O naszym istnieniu mogą się również Państwo przekonać przychodząc ze swoimi sprawami do naszego biura w Kole przy ul. Zegarowej 12A w każdy poniedziałek od godziny 17:30 do 18:30.

Ponadto w pierwszy poniedziałek miesiąca swój dyżur pełni pani Poseł Irena Tomaszak-Zesiuk w godzinach 17:00 do 18:30.

Poseł Tomasz Nowak ma dyżur w trzeci poniedziałek miesiąca w godzinach 17:00 do 18:30.

W imieniu Zarządu składam Wszystkim Mieszkańcom Powiatu Kolskiego najserdeczniejsze życzeniami ciepłych radosnych i spokojnych Świat Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Powiecie Kolskim
Maciej Kaniewski


Artykuł sponsorowany. Redakcja portalu e-kolo.pl nie ponosi odpowiedzialności ze treść artykułu.
fot. www.platforma.org
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (9)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
~mizaj · 02 Styczeń 2011
Teraz już wiadomo z jakim chamstwem mamy do czynienia w lokalnych strukturach partyjnych.
~RE;mizaj · 31 Grudzień 2010
Kup sobie butlę z gazem i zrób z niej użytek.
~mizaj · 30 Grudzień 2010
To ten wasz były kolega partyjny z którego powodu napisaliście powyższy manifest głupoty? Jeszcze gorzej o was to świadczy, że się nawzajem opluwacie. I nie próbuj nawet robić ze mnie pisiora, czy jakiegoś innego eseldowca. Jesteście siebie warci.
~Z · 29 Grudzień 2010
mizaj widzę, że jest wiernym fanem \"Z enek Je st B ardzo ważny\"; jak to czytać w skrócie to już chyba wiecie ;p
~mizaj · 28 Grudzień 2010
i twojej ukochanej partii której tak bronisz, a może to tylko ktoś z twojej rodziny, a może to ty jesteś autorem tego bullshitu hehe? W każdym razie nieźle się zagotowałeś, pewnie klawiatura ci się paliła pod palcami jak żeś pisał te kolejne bzdety
~RE;mizaj · 26 Grudzień 2010
Mizaj - strzel sobie w \"Ebbb\" jak masz tak głupio pisać i może masz na to ochotę. Chyba że jesteś też jednym z \"odszczpieńców\" i założycielem nowej struktury partyjnej w Kole ( patrz portal LM) - to wybaczam i rozumiem Twoją \"determinację\". Brak dalszego komentarza.
~mizaj · 24 Grudzień 2010
Maciej Kaniewski strzela sobie sam w stopę tym \"politykierskim bullshitem\"
~jarek · 23 Grudzień 2010
Panie Macieju - zamiast oceniać swoich poprzedników, co nie jest ani na miejscu - jako ich następca, ani kulturalnie, chyba lepiej gdyby Pan najpierw ocenił swoje osobiste dokonania jako lidera partyjnego. Przegrał Pan wybory na wójta gminy i również na radnego powiatowego. Przyzwoitość nakazywałaby zrezygnować z funkcji albo przynajmniej nie oceniać tych, którzy kierowali partią przed Panem, bo oni chociaż pełnili funkcje ze społecznego wyboru. Pana natomiast społeczeństwo oceniło bardzo jednoznacznie i co by nie powiedzieć bezwględnie. Niech Pan spróbuje wyciągnąć z te go odpowiednie wnioski - w końcu jest Pan dorosłym człowiekiem. Ponadto po co Pan uprawia mitomanię - przecież nie ma żadnej rządzącej koalicji PSL/SLD/PO w powiecie. PSL jest tam samodzielną partią rządzacą ponieważ uzyskało 10 mandatów w 21 osobowej radzie powiatu, a pozostali radni nie mają innego wyjścia jak głosować wspólnie z tą 10-tką. Ten jeden radny powiatowy z PO jest przecież z gminy Osiek Mały i jego firma ma uwowę z gminą, którą rządzi wójt z PSL. Czy w tej sytuacji będzie głosował inaczej niż PSL-owska większość ? Zresztą nie miałoby to najmniejszego sesnsu. Te i inne przeinaczenia w Pańskim liście podważają cały sens jego pozostałych treści i stanowią o jego niewiarygodności.
~mizaj · 23 Grudzień 2010
\"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy.\" Alexis de Tocqueville (1805–1859) – francuski myśliciel polityczny i dyplomata. Najgorsze, że wyborcy tego rządu i prezydenta zachowują się jak sponiewierana żona alkoholika, czy też jak osoby nie chcące się przyznać, że zostały perfidnie oszukane. Większość osób broni oszustów, w których pułapkę wpadli, bo gdyby przyznali rację, że zostali oszukani to oznaczałoby przyznanie się do popełnienia błędu. Żona alkoholika ma podobny problem. Mąż obiecuje jej, że to tylko mały wyskok, obiecuje poprawę, a ona łatwowierna nadal przy nim trwa. Musiałaby przyznać się do tego, że jej mąż ją oszukuje a jej małżeństwo to ułuda, a to bardzo trudne. Teraz rząd z marionetkowym prezydentem sięga od nowego roku do naszych portfeli, jednocześnie ma zamiar dokopać emerytom nową ustawą, ale to nic, to tylko mały wyskok, mały błąd, który można przemilczeć i wybaczyć. Już niedługo będzie zabawa z podatkiem katastralnym. Przygotujcie się na oddanie kolejnej porcji waszej wolności osobistej, dla dobra ojczyzny (czytaj dla dobra partii). PS. Nie jestem zwolennikiem opozycji parlamentarnej - to drugi koniec tego samego kija.
Miasto Koło
Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]
21 godziny temu 7,650

Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]

Inne
Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty
1 dzień temu 5,153 3

Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
2 dni temu 106,245

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
4 dni temu 21,870

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

R E K L A M A