R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Poradnik

Jakie ubezpieczenie OC warto wybrać - na co zwrócić uwagę?

08-06-2021 18:49 | Źródło: Partner | Wyświetleń artykułu: 1,270 | Komentarzy: 0

Posiadanie samochodu wiąże się z dodatkowymi kosztami, Często kupując własne auto nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Na koszty utrzymania samochodu składa się między innymi koszt wykupienia ubezpieczenia OC. Najczęściej szukając najlepszej oferty ubezpieczeniowej kierujemy się ceną. Czy jest to jednak dobry pomysł?
Foto:unsplash.com
R E K L A M A

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę szukając najlepszej oferty ubezpieczenia naszego samochodu?
  • najlepsze co - ocsamochodu.pl- dlaczego warto poznać te stronę?

Jak już wspominaliśmy, posiadanie samochodu to nie tylko wygoda, ale również koszty utrzymania pojazdu. W zależności od naszych wyborów, koszty te mogą być większe lub mniejsze. Optymalizacji kosztów utrzymania samochodu możemy dokonać między innymi poprzez wybór najlepszego i najkorzystniejszego ubezpieczenia OC.

Najlepsze OC- czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia?

Niestety najczęściej kierujemy się ceną ubezpieczenia. Zwracając uwagę na koszty ubezpieczenia, zapominamy o jego warunkach. Często droższe polisy są dla nas o wiele bardziej korzystne, ale tego zdajemy się nie zauważać. Warto jednak zwracać uwagę na dodatkowe punkty w polisie ubezpieczeniowej, które mogą w przypadku kraksy lub innych okoliczności bardzo ułatwić nam życie.  Analizę dostępnych ofert ubezpieczeń warto rozpocząć od obowiązkowego OC. Chodzi tu o zakres ochrony pojazdu w ramach OC regulowanego ustawą. Ten zakres ubezpieczenia jest liczony procentowo według określonych parametrów. Jednak ceny u poszczególnych ubezpieczycieli będą się ronić, mimo, że podstawowe parametry obliczana kosztów są takie same. Jednak towarzystwa ubezpieczeniowe podchodzą różnie do tych parametrów, z mniejszą lub większą uwagą. Przy analizie proponowanej polisy ubezpieczeniowej ważne są też dodatkowe elementy polisy ubezpieczeniowej takie jak: pomoc drogowa czy opcja samochodu zastępczego.

Dodatkowe propozycje w ubezpieczeniu komunikacyjnym, które mogą być przydatne?

Wykupując ubezpieczenie komunikacyjne często myślimy sobie, że to spory wydatek i patrzymy na cenę jaka musimy zapłacić. Jednak życie jest nieprzewidywalne i może okazać się, że te dodatkowe pieniądze wydane na lepszą polisę ubezpieczeniową, będą najlepiej wydanymi pieniędzmi w życiu. W ramach polisy ubezpieczyciel może nam zaproponować opcję samochodu zastępczego w przypadku awarii naszego, pomoc drogową w wypadku awarii. W sytuacji, kiedy nasze auto ulegnie awarii, dzwonimy pod wskazany przez ubezpieczyciela numer i pomoc drogowa jedzie do nas pod podany adres. W ramach dodatkowych usług firma ubezpieczeniowa może nam również zaproponować ubezpieczenie Auto Casco w korzystnej cenie. Jest to dość istotna propozycja, ponieważ ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, ale jego posiadanie może nam dać wymierne korzyści.

Gdzie szukać najlepiej dopasowanego ubezpieczenia komunikacyjnego do naszych potrzeb?

Mamy dwie możliwości.  Jeśli posiadamy już ubezpieczenie komunikacyjne, możemy po prosu przedłużyć polisę i nie zastanawiać się nad tym, co będzie dalej. Druga opcja zakłada zmianę ubezpieczyciela. Poszukiwania najlepszych ofert ubezpieczenia komunikacyjnego możemy rozpocząć od strony najlepsze oc - ocsamochodu.pl. Tam znajdziemy najbardziej korzystne oferty ubezpieczeń i porównamy je między sobą. Możemy też popytać znajomych, o to, gdzie oni ubezpieczyli swoje samochody. Jednak warto pamiętać o tym, że subiektywna ocena znajomych nie zawsze będzie zgodna z rzeczywistością i lepiej takie decyzje podejmować samodzielnie, ponieważ to my najlepiej znamy nasze potrzeby i możliwości finansowe.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę