R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kościelec

Kościelec - Z książką po okolicy

3 dni temu | Źródło: UG Kościelec | Wyświetleń artykułu: 1,309 | Komentarzy: 0

Nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić w ilu konkursach biorą udział uczniowie szkół, które zazwyczaj związane są z szlifowaniem ich umiejętności, aby godnie reprezentować szkołę. Dlatego zaproponowaliśmy konkurs, który połączy relaks, rekreację i lokalny patriotyzm w jedno.

Konkurs został ogłoszony przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kościelcu i skierowany był do uczniów szkół podstawowych z powiatu kolskiego.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fotografii przedstawiającej czas spędzony z książką w miejscu: ciekawym, ważnym turystycznie lub rekreacyjnie dla miejsca zamieszkania ucznia.

Celem konkursu było m.in.: pobudzenie idei fotografowania jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu, kształcenie nawyków czytelniczych,  promocja gminy Kościelec, powiatu kolskiego poprzez ukazanie ciekawych krajobrazowo i turystycznie miejsc, zabytków w miejscu zamieszkania uczestnika konkursu za pomocą fotografii w roli głównej z książką, zaznajomienie z przepisami prawa dotyczącymi ochrony praw autorskich i prawa do ochrony wizerunku, uwrażliwienie na sztukę, pobudzenie kreatywności i twórczości uczniów, aktywizowanie uczniów poprzez udział w konkurach. Inicjatorką tego przedsięwzięcia była pani Arleta Radziemska.

Do konkursu przystąpiło 15 uczestników w dwóch kategoriach: kategoria klasy IV – VI (9 uczestników), kategoria klasy VII – VIII (6 uczestników) z następujących szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbiu, Szkoły Podstawowej im. S. Mikołaczyka w Karszewie, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kościelcu oraz Szkoły Podstawowej we Wrzącej Wielkiej.

Fotograficzna rywalizacja trwała od 14.04.2021 r. do 28.04.2021 r. Wyniki Konkursu zostały ogłoszone dnia 4.05.2021 r. na stronie internetowej Organizatora.

Komisja powołana przez Organizatora w składzie: pani Anna Zawadzka (dyrektor GBP w Kościelcu) – przewodnicząca Komisji, pani Anna Pietruszka (PiMBP w Kole) – członek Komisji, pani Bożena Majda (UG w Kościelcu)  - członek Komisji. Komisja po wnikliwej analizie prac wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach.

W kategorii klas IV-VI  laureatami zostali:

I miejsce – Julia Pilasik – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbiu

II miejsce –Alicja Radziemska  - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kościelcu

III miejsce – Anna Wieczorek - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kościelcu

W kategorii klas VII-VIII  laureatami zostali:

I miejsce – Dawid Chróścielski – Szkołą Podstawowa nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie

II miejsce –Monika Witkowska  - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kościelcu

III miejsce – Michał Sławiński - Szkołą Podstawowa nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w dniach od 5.05. – 14.05.2021 r. przekazano nagrody i dyplomy dyrektorom szkół uczestników Konkursu. W tym również czasie zostały wręczone laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu.

Galeria prac laureatów konkursu, pokazująca piękne oblicze małej ojczyzny, została wzbogacona fotografiami uczestników odbierających nagrody.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA