R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zdrowie i uroda

Synoptyk IMGW: piątek kolejnym dniem upałów, do 33 st. C nawet na wybrzeżu

18-06-2021 08:49 | Źródło: PAP | Wyświetleń artykułu: 1,037 | Komentarzy: 0

Piątek to kolejny upalny dzień, w czasie którego wysokie temperatury w okolicach 31-33 stopni Celsjusza spodziewane są nawet na wybrzeżu - powiedział PAP synoptyk IMGW Kamil Walczak. Lekkie orzeźwienie ma przynieść umiarkowany wiatr.

Foto:PAP
R E K L A M A

Jak podkreślił Walczak, piątek zapowiada się jako kolejny słoneczny i bardzo ciepły dzień. "Temperatura maksymalna będzie jeszcze troszkę wyższa niż w czwartek" - podkreślił synoptyk. Znów najchłodniej (ok. 27 stopni) ma być na wschodzie, a najgoręcej na zachodzie, gdzie lokalnie termometry pokażą nawet 32 lub 33 stopni.

"Troszeczkę ulgi przyniesie nam wiatr południowo-wschodni i wschodni - ten kierunek wiatru będzie powodował to, że ten upał będzie trochę mniej nieznośny niż w przypadku zupełnie bezwietrznej pogody"

- powiedział Walczak.

Synoptyk podkreślił, że zarówno w piątek, jak i w sobotę bardzo wysokie temperatury - od 31 do 33 stopni - spodziewane są też na wybrzeżu. "Często mamy tak, że wszędzie mamy upał, a na wybrzeżu jest wiatr od morza i od razu jest tam 5-10 stopni chłodniej. A tutaj przez to, że ten wiatr będzie od lądu, nie od morza, to i nad samym morzem będziemy mieli upalne temperatury" - wskazał. Jak dodał, nieco zimniej będzie jedynie na Półwyspie Helskim.

(PAP)

Autorka: Sonia Otfinowska

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze