R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

To był duży pożar, który wymagał 14 zastępów OSP

12-07-2021 11:21 | Źródło: KP PSP Koło | Wyświetleń artykułu: 27,285 | Komentarzy: 0

W dniu 9 lipca 2021r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole o godzinie 17:20 otrzymało zgłoszenie o pożarze obory w miejscowości Długie gm. Chodów.

Foto:KP PSP Koło
R E K L A M A

Na miejsce pożaru zadysponowane zostały  dwa zastępy  z JRG Koło oraz 14 zastępów OSP z terenu powiatu kolskiego. Ponadto na miejsce przybył Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole oraz oficer w dyspozycji Komendanta Powiatowego.

W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia doszło do kolizji samochodu pożarniczego z OSP Kłodawa. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej przeprowadzono rozpoznanie, w wyniku którego ustalono, że pożarem objęty jest cały dach obory, występuje silne zadymienie. 

Brak osób poszkodowanych. Krowy, które znajdowały się w oborze zostały wyprowadzone przez właściciela przed przyjazdem jednostek. 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 6 prądów wody w natarciu oraz oświetleniu terenu w porze nocnej. Dostarczanie wody do celów gasniczych odbywało się na zasadzie przetłaczania wody z hydrantu do zbiornika ppoż. oraz dowożenia. Pożar ugaszono. Następnie rozebrano spalone części dachu, komin oraz szczyty obiektu, które zagrażały życiu i zdrowiu ludzi.  Znajdujące się wewnątrz obory siano i słomę przerzucono poza budynek i przelano wodą. Budynek przewietrzono oraz sprawdzono przy pomocy mierników oraz kamery termowizyjnej, które nie wskazały zagrożenia.

- relacjonuje Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole

Akcja trwała 13 godz. i 20 min. W działaniach udział brało 70 strażaków, Policja, Powiatowy Lekarz Weterynarii, Wójt gminy Chodów, a także pracownicy wodociągów, pogotowia energetycznego oraz operator ładowarki teleskopowej .

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze