(2)
Zamglenie -2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Powiatowe Obchody Święta Policji tym razem w Kłodawie

Autor: KPP Koło 10 Sierpień 2021 przeczytasz w ok. 2 min.
Powiatowe Obchody  Święta Policji tym razem w Kłodawie
© KPP Koło
(2) | Czytano:
9,609 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

6 sierpnia odbyły się obchody Święta Policji w powiecie kolskim. Uroczystości miały miejsce w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodawie, gdzie Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka oraz Komendant Powiatowy Policji w Kole nadkom. Roman Pankowski wręczyli policjantkom i policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

R E K L A M A
2
Czytano:
9,609 razy
Udostępnij
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła

Uroczystość powiatowych obchodów Święta Policji rozpoczęła się mszą świętą koncelebrowaną wspólnie przez kapelana kolskich policjantów ks. Józefa Wronkiewicza oraz ks. prałata Jerzego Dylewskiego w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodawie. Główna część obchodów Święta Policji z kolei odbyła się w hali Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie.

Otwarcie okolicznościowej akademii dokonał dowódca uroczystości Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole kom. Marek Zakrocki, który złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu.

Ten szczególny dla policjantów czas swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście. Wśród przybyłych byli m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, nadinsp. Piotr Mąka, Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, przedstawiciele samorządów lokalnych powiatu kolskiego na czele ze Starostą Kolskim Robertem Kropidłowskim, przedstawiciele NSZZ Policjantów KWP w Poznaniu i KPP w Kole, a także przedstawiciele NSZZ Emerytów i Rencistów Policji powiatu kolskiego.

Komendant Powiatowy Policji w Kole nadkom. Roman Pankowski wygłosił przemówienie, w którym podziękował wszystkim policjantom za zaangażowanie w służbę, skuteczne oraz sumienne realizowanie niełatwych obowiązków i zadań służbowych. Wyraził również swoje uznanie dla pracowników cywilnych Policji. Następnie Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka wspólnie z szefem kolskich policjantów nadkom. Romanem Pankowskim wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W bieżącym roku taki awans otrzymało 52 funkcjonariuszy, w tym 2 w korpusie oficerów młodszych, 30 w korpusie aspirantów, 14 w korpusie podoficerów oraz 6 w korpusie szeregowych. W trakcie uroczystości wręczono także medale NSZZ Policjantów oraz wyróżniono pochwałami pracowników Korpusu Służby Cywilnej kolskiej komendy, za wzorowe wykonywanie obowiązków w zakresie administracyjnym i logistycznym.

W dalszej części uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka podziękował kolskim policjantom za dotychczasowy trud i działania podejmowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Koła oraz złożył życzenia wszystkim pracownikom kolskiej Policji. Okolicznościowe przemówienia wygłosili również zaproszeni goście.

R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 10 Sierpień 2021
MOJE GRATULACJE PYTANIE ZA C O SLUZBA CZY MUNDUROWA GANGSTERKA? CZY PANI KOM BEATA GORNIAK ZOSTALA MIANOWANA NA GEBERALA ZA UDZIA L W PRZESTEPSTWACH? NIE MOZNA JEJ NIE DOCENIC COROCZNA SZOPKA ZAKONCZONA AMEN PANOWIE PRZESTANCIE CHODZIC DO MIEJSC KULTU WIARY KATOLICKUEJ BO CHRYSTUS Z KRZYZA ZEJDZIE I BEDZIE SIE DZIALO
Polak · 10 Sierpień 2021
Tą formacje trzeba od nowa zorganizować, Wszyscy won.
Inne
Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole
14 godziny temu 1,012

Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole

Inne
Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym
14 godziny temu 1,207

Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym

Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim
16 godziny temu 9,188

Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim

Miasto Koło
Odszedł od nas wieloletni Radny Rady Miejskiej - Andrzej Cesarz
17 godziny temu 7,386 8

Odszedł od nas wieloletni Radny Rady Miejskiej - Andrzej Cesarz

Gmina Kościelec
Zebranie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu
18 godziny temu 752

Zebranie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu

Gmina Babiak
Podcast: Podsumowanie kadencji Wójta Wojciecha Chojnowskiego
18 godziny temu 1,153 2

Podcast: Podsumowanie kadencji Wójta Wojciecha Chojnowskiego

R E K L A M A