R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Lifestyle i życie społeczne

Efektywnie, bezpiecznie i oszczędnie - czyli fotowoltaika od Ecotech

18-08-2021 09:06 | Źródło: Partner | Wyświetleń artykułu: 2,246 | Komentarzy: 0

Niskie rachunki za prąd to nie wszystko w przypadku domowej instalacji fotowoltaicznej. Cenna informacja dla wszystkich, którzy planują inwestycję w fotowoltaikę, która zaspokoi zapotrzebowanie na energię i pozwoli na nieograniczoną rozbudowę: odpowiednie doradztwo energetyczne, projekt, komponenty instalacji i doświadczenie instalatorów to elementy zapewniające bezpieczne i wydajne funkcjonowanie domowej fabryki energii przez lata.

Foto:partner
R E K L A M A

Na przestrzeni ostatnich lat niemal każdy w swoim codziennym życiu dostrzegł zmianę w podejściu do ekologii i technologii. Z jednej strony coraz więcej uwagi poświęcamy pomysłom wspierającym środowisko i poprzez najdrobniejsze mdziałania budujemy świadomość, że warto dbać o własne otoczenie. Z drugiej strony towarzyszą nam nowe technologie, które coraz skuteczniej pomagają budować nowoczesny i energooszczędny dom. Z połączenia tych dwóch obszarów stworzyliśmy ideę - Czysty Prąd. Staramy się by wybór rozwiązań technicznych wspierał Klientów w budowie ekonomicznej i bezpiecznej instalacji fotowoltaicznej.

Co musisz wiedzieć by inwestycja przyniosła oczekiwany zysk?

Doradztwo energetyczne i projekt to podstawy od których musisz zacząć. Analiza wydatków za prąd pozwala określić zapotrzebowanie na energię i dostosować moc instalacji fotowoltaicznej. W przypadku firmy Ecotech nad Twoim projektem pracuje certyfikowany instalator systemów fotowoltaicznych z uprawnieniami UDT, który w przystępny sposób tłumaczy wszystkie zagadnienia i dostępne rozwiązania techniczne. Jeśli masz w zwyczaju sprawdzać swoje rachunki i skrupulatnie analizować wydatki, to prawdopodobnie docenisz fakt, że zanim zdecydujesz się na instalację to na podstawie swoich rachunków za energię poznasz szacunkowy zwrot z inwestycji.

Efektywna i bezpieczna, czyli jaka?

Fotowoltaika to nie tylko panele słoneczne z którymi kojarzy się najczęściej. Choć jest to najbardziej widoczny element instalacji, to sprawny i efektywny układ tworzą obok nich odpowiednio ustawiona konstrukcja, kable, złączki i urządzenia przekształcające prąd stały w zmienny. Wybór urządzenia sprowadza się do mikroinwerterów lub inwertera centralnego. Instalacja, która wykorzystuje inwerter centralny posiada wysokie napięcie w jednym urządzeniu ze względu na jednoczesną obsługę wszystkich modułów. Nowa technologia, którą rekomendujemy w Ecotech to mikroinwertery - urządzenia pracują z maksymalnie 4 modułami, co w praktyce oznacza gromadzenie energii ze znacznie mniejszej liczby paneli słonecznych. Takie rozwiązanie to niskie napięcie w każdym z urządzeń i mniejsze ryzyko awarii.

Co jeśli któryś z modułów pozostaje zacieniony?

Tradycyjne rozwiązanie nie było odporne na czynniki zewnętrzne, przez co jeden moduł wpływał na wydajność pozostałych paneli. Rozproszona struktura instalacji za sprawą mikroinwerterów sprawia, że nawet jeśli któryś z modułów zostanie zacieniony lub zabrudzony to spadek produkcji energii dotyczy tylko tego modułu, a cała instalacja pracuje bez zakłóceń.

Jak Ecotech wspiera Klientów?

Od 2015 roku tworzymy lokalną firmę, która wykorzystuje nowoczesne technologie by dbać o środowisko naturalne i najbliższe otoczenie. Tym samym pomagamy naszym Klientom budować domowe instalacje fotowoltaiczne, które opieramy o zeroemisyjny model pozyskiwania energii. Wieloletnie doświadczenie instalatorów Ecotech przekłada się na fachowe doradztwo, a dzięki temu na oszczędności i zwrot z inwestycji jaką będzie Twoja domowa instalacja fotowoltaiczna.

Bądź na bieżąco i zobacz nasz profil https://www.facebook.com/czystyprad

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treści w nim zawarte
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze