sim
naturhouse
Wiadomości Miasto Koło Program Rewitalizacji Miasta Koła

Program Rewitalizacji Miasta Koła

04-01-2011 12:37 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 17,995 | Komentarzy: 8
Jubiler Euro Koło
Program Rewitalizacji Miasta Koła
Foto:
Miasto Koło rozpoczęło opracowywanie Lokalnego Programu Rewitalizacji. Realizacja takiego Programu ma umożliwić poprawę warunków w sferze życia społecznego, gospodarczego i przestrzeni miasta poprzez mobilizacje przedsięwzięć inwestycyjnych, oraz animacje gospodarczą i społeczną. Ponadto zapewnić ma odpowiedni poziom walorów użytkowych miasta, tj. adresowanych do społeczności lokalnej warunków decydujących o wygodzie codziennego życia w danej jednostce terytorialnej.
Program Rewitalizacji to strategiczny dokument, który określa kierunki działań rewitalizacyjnych oraz umożliwia ubieganie się o środki strukturalne Unii Europejskiej i w ramach Inicjatywy JESSICA na działania realizowane w wyznaczonych w tymże dokumencie obszarach problemowych.

Program Rewitalizacji przedstawia sytuację społeczno-ekonomiczną Miasta, formułuje cele i opisuje strategie, zmierzające do osiągnięcia rozwoju społecznego, gospodarczego i przestrzennego. Plan szacuje również spodziewane efekty planowanych przedsięwzięć i wpływ na przebieg procesów rozwojowych, a także wskazuje kierunki zaangażowania środków funduszy strukturalnych i środków własnych Miasta.

Zasadniczym celem rewitalizacji jest pobudzanie i stymulowanie współpracy środowisk lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju społeczno - gospodarczego, zachęcanie do rozwijania nowych form aktywności gospodarczej generujących nowe miejsca pracy oraz zapobieganie degradacji terenów miejskich.

Zachęcamy więc Państwa do zapoznania się z wersją roboczą Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Koła i składania propozycji projektów do realizacji w ramach działań rewitalizacyjnych. Uwagi można składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na następujące adresy e-mail: k.salamon@ingenis.pl, o.lukarski@ingenis.pl, integracja.europejska@kolo.pl lub w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kole, ul. Mickiewicza 12, 62-600 Koło.


LOKALNY PROGRAM REWITALIZACJI MIASTA KOŁA

Źródło: Urząd Miast w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (8)
~mieszkaniec 14-01-2011 01:54
4-lata za póżno.były dotacje to się przespałoTylko dzięki wyborom coś usiłuje się zrobić tylko za co i co ? Firma tylko wielką kasę weżmie. A pomysłu i tak nie podsunie bo Koło trzeba znać, anie udawać.
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 11-01-2011 07:16
i zazwyczaj napisane są na odpieprz tym samym językiem. Musi być dużo słów kluczowych używanych w planowaniu przestrzennym. To jest takie czarowanie.
| Zgłoś do usunięcia
~życzliwy 07-01-2011 18:01
Przeglądałem ten program.Wizja tych stateczków pływających po Warcie nawet mi się podoba, tylko, czy to realne?Nawiasem mówiąc brak jednak temu programowi koncepzji, wizji.Czy miasto Koło ma być miastem przemysłowym i stawiać na rozwój zakładów, ściągając inwestorów, czy może postawić na turystykę, ekologię i kulturę.Ta druga wizja wydaje się zasadna.Odchodzi się bowiem od zakładów przemysłowych zatruwających środowisko i życie ludzi.Owszem bez gospodarki trudno wyobrazić sobie rozwój miasta i regionu, ale wszystkie działania powinnny zmierzać w kierunku życi społeczeństwa w zgodzie z otaczającą ich naturą.Koło ma przecież ogromny potencjał do wykorzystani:źródła geotermalne, jest pięknie położone w dolinie Warty-tylko je promować i rozwijać.P.S.O Starówce rzeczywiście czas najwyższy pomyśleć.Powodzenia, trzymam kciuki.
| Zgłoś do usunięcia
~bloo 05-01-2011 23:49
Taki program na pewno miasto troche kosztował, a czytając go nic rewolucyjnego tam nie znalazłem. Pisany jakby na kolanie, żadnej odważnej wizji na wizerunek miasta. Typowo urzędowo-dziadowski dokument. Troche świerzości nam potrzeba, pomysłu, rozmachu, młodości...
| Zgłoś do usunięcia
~czesiu żegnalski 05-01-2011 23:38
napisali od metra a i tak nic z tego nie wiadomo a jak nie wiadomo to i sie nie wykona, bo po co jak i tak nie wiadomo o co chodzi. heh...
| Zgłoś do usunięcia
~Maryśka 05-01-2011 11:12
ja ywcem wzięte z unijnych ulotek:)
| Zgłoś do usunięcia
~awazne kto 05-01-2011 11:11
jakby zywcem wziete z unijnych ulotek:)
| Zgłoś do usunięcia
~Sławek 57 05-01-2011 08:30
A nie można było napisać prostszym językiem?Ile ludzi zrozumie treść tej informacji?Cz jest ona podana do wiadomości urzędników,czy mieszkańców miasta?
| Zgłoś do usunięcia