R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Poradnik

Wyposażenie nowej kuchni - lista niezbędnych sprzętów

06-09-2021 14:47 | Źródło: Partner | Wyświetleń artykułu: 2,716 | Komentarzy: 1

Urządzanie kuchni to jeden z najprzyjemniejszych etapów aranżacji wnętrza. Zakup nowych sprzętów może się jednak okazać nie lada wyzwaniem. Rynek bowiem oferuje mnóstwo bardziej lub mniej przydatnych produktów, które sprytnie łączą wiele funkcji, mając na celu poprawę jakości życia i oszczędność czasu, choć tak naprawdę nie wszystkie są potrzebne. Jeśli chcesz dokonać właściwego zakupu i nie dać się złapać – stwórz listę najpotrzebniejszych sprzętów, bez których absolutnie nie można się obejść.

Foto:partner
R E K L A M A

Sprzęty niezbędne w kuchni 

Wiele mówi się o tym, że kuchnia jest sercem domu – to w niej toczą się najciekawsze rozmowy, do niej przenosi się każda impreza, w niej pijemy kawę na dobry początek dnia. Nie ma jednak co ukrywać – kuchnia to przede wszystkim miejsce do przyrządzania posiłków, więc tym, co powinno się w niej znaleźć, są przede wszystkim przedmioty, które mają Ci to ułatwić. Warto więc podzielić swoją kuchnię na konkretne strefy, co pomoże wybrać odpowiednie sprzęty: 

  • gotowanie, 
  • przechowywanie, 
  • przygotowywanie, 
  • zmywanie. 

Oczywiście, warto mieć na uwadze swój styl życia i potrzeby – będą one indywidualne względem każdej strefy, jednak niezależnie od nich, są sprzęty, które muszą się znaleźć w każdej kuchni, bez względu na to, czy jest się wytrawnym kucharzem, czy też amatorem cateringów.  

Przechowywanie jedzenia, czyli dbałość o świeżość produktów 

Tutaj niezbędna jest po prostu lodówka. Należy ją dobrać według rozmiaru i funkcji. Dostępne są modele side by side czy też klasyczne, w różnych rozmiarach, chłodziarko – zamrażarki lub też same chłodziarki. Wybór zależy od zapotrzebowania. 

Przygotowywanie posiłków – wygoda i ułatwienia na co dzień 

Niezależnie od tego, czy uwielbiasz gotowanie czy też robisz to okazjonalnie – czajnik, blender, mikser i toster to absolutnie podstawowe sprzęty w każdej kuchni, które przydadzą się na co dzień i znacznie ułatwią przygotowywanie posiłków. Jeśli jest się kawoszem – niezbędny będzie także ekspres do kawy. 

Zmywanie – oszczędność czasu i pieniędzy 

Nie lubisz zmywania? Cóż, mało kto za tym przepada! Dlatego aranżując nową kuchnię, warto przemyśleć zakup odpowiedniej zmywarki, dzięki której zaoszczędzi się niemal na każdym szczeblu, zarówno finansowym, jak i – przede wszystkim – czasowym.  

Tak naprawdę nie potrzeba wiele, by kuchnia była funkcjonalna i wygodna – sprzętów, które są naprawdę niezbędne nie jest dużo, a w ich obrębie można wybrać takie, które będą idealnie dopasowane do Twoich potrzeb, jak piekarnik z techniką sousvide czy wielofunkcyjne roboty kuchenne.  

Gotowanie, czyli podstawa w każdej kuchni 

To, czy woli się płyty indukcyjne, elektryczne czy gazowe, jest kwestią preferencji i przyzwyczajeń – każdy ma swoje oczekiwania i styl gotowania. Jeśli jednak chodzi o pieczenie czy to ciast, czy potraw wytrawnych, najlepiej sprawdzi się piekarnik elektryczny – wygodny, łatwy do utrzymania w czystości, a przy tym bezpieczny. W asortymencie sklepu Electrolux znajdzie się wiele ciekawych modeli, w tym także z funkcją automatycznego czyszczenia parowego, co ucieszy każdego miłośnika czystości! 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze