R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Wypadki

Zderzenie na wylotówce z Koła. Uwięziony kierowca busa wisiał na brzegu skarpy

7 dni temu | Źródło: KP PSP Koło | Wyświetleń artykułu: 19,510 | Komentarzy: 0

11 września o godz. 08:18 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego i busa na obwodnicy miasta Koła.
Foto:Pomoc Drogowa TYL
R E K L A M A

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z JRG Koło. Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym przeprowadził rozpoznanie, w wyniku którego ustalił, że w zdarzeniu brały udział samochód osobowy i bus.

Samochodami podróżowali tylko kierowcy. Kierowca samochodu dostawczego był uwięziony w pojeździe, który zawisł na nasypie rowu. Droga Krajowa nr 92 była zablokowana jest w obu kierunkach. Ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań oraz samochód dostawczy przed ześlizgnięciem z nasypu rowu, ewakuowali kierowcę przez przednie okno i udzielili mu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Kierowca z samochodu osobowego odmówił udzielenia mu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Osobę poszkodowaną przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce zdarzenie i udzielił profesjonalnej pomocy. Decyzją załogi karetki kierowca samochodu dostawczego został zabrany do szpitala.

Ratownicy odłączyli dopływ prądu z akumulatorów w pojazdach. Wycieki płynów eksploatacyjnych zabezpieczono przy pomocy sorbentu.

Po odjeździe z miejsca zdarzenia wszystkich zastępów straży pożarnej na miejscu pozostał patrol policji zabezpieczający teren po prowadzonych działaniach prowadząc swoje dalsze czynności dochodzeniowe. Działania ratownicze trwały 57 minut. W akcji uczestniczyło 8 strażaków. Dochodzenie w sprawie przyczyny zdarzenia prowadzi Policja.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA