R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka

Wielkopolscy Ludowcy spotkali się w Poznaniu

12-10-2021 10:26 | Źródło: PSL Poznań | Wyświetleń artykułu: 4,125 | Komentarzy: 3

W sobotę 9 października w auli Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbył się VI Wojewódzki Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wielkopolsce. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności, podziękowania za dotychczasową pracę i wyróżnienia najaktywniejszych działaczy. Podczas Zjazdu dokonano wyboru nowych władz szczebla wojewódzkiego. Gościem spotkania był Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Foto:PSL
R E K L A M A

Podczas Zjazdu podsumowano pracę i udzielono skwitowania ustępującemu Zarządowi Wojewódzkiemu i pozostałym organom wojewódzkim za działalność w latach 2016-2021. Dokonano wyboru nowych struktur wojewódzkich Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ponownie na stanowisko Prezesa Zarządu Wojewódzkiego wybrany został Poseł Andrzej Grzyb. Pokonał on dwóch kontrkandydatów Posła Krzysztofa Paszyka i Radnego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Tadeusza Teterusa. Delegaci wybrali także nowy skład Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego i Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej. Ponadto wybrano przedstawicieli do Rady Naczelnej PSL oraz Delegatów na XIII Kongres PSL.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim koleżankom i kolegom za ponowny wybór na Prezesa Zarządu. Swym wyborem daliście wyraz zaufania oraz poparcia naszych dalszych planów kierowania naszą organizacją. Nasze Województwo  potrzebuje nas jako inicjatorów dialogu, inicjatyw i zmian, które zachodzą w wielu obszarach życia wielkopolski. Minione wybory samorządowe to wyraźny sygnał, że nasz wysiłek jest zauważony i doceniony dlatego nie zaprzestajemy naszych starań o lepszą Wielkopolskę i Ojczyznę 

- powiedział Prezes Zarządu Wojewódzkiego Andrzej Grzyb

Zjazd był również okazją do podziękowania za dotychczasowy wysiłek i aktywność na rzecz rozwoju naszej organizacji. Organy Naczelne PSL uhonorowały zasłużonych członków medalem im. Wincentego Witosa, Złotą Koniczynką oraz Medalem za zasługi dla Ruchu Ludowego im. Stanisława Mikołajczyka. Prezydium Zarządu Wojewódzkiego, wręczyło z kolei medale im. Stanisława Mikołajczyka. Zjazd podziękował również ustępującym Prezesom Zarządów Powiatowych PSL w Wielkopolsce, a także wyróżnił dziesięć najlepszych organizacji powiatowych PSL minionej kadencji.

W trakcie Zjazdu odbyła się również konferencja prasowa z udziałem parlamentarzystów, samorządowców i Prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. To właśnie na niej z serca Wielkopolski, Prezes PSL zapowiedział złożenie wniosku o skrócenie kadencji Sejmu.

Demonstracje poparcia członkostwa Polski w UE są ważne, lecz przez ostatnie 6 lat niewiele dały. Szkodliwe działania rządu PIS trzeba jak najszybciej zakończyć. Dlatego składamy wniosek o skrócenie kadencji Sejmu i rozpisanie nowych wyborów.

Padły również słowa dotyczące obrony krajowej produkcji rolnej

prawa do hodowli, bo ono jest dzisiaj zagrożone, będziemy bronić prawa do produkcji rolnej, do najlepszej żywności, bo dzisiaj te sprawy są po prostu zagrożone

– dodał prezes PSL Władysław Kosiniaka-Kamysza.

Zjazd był także okazją do spotkania się po okresie pandemii przedstawicieli PSL z różnych zakątków Wielkopolski. Odbyło się wiele wartościowych rozmów, wymiany doświadczeń i pomysłów na dalszy rozwój organizacji. Dla wielu młodych Ludowców, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w organizacji udział w zjeździe pewnością był ważnym i wyjątkowym wydarzeniem.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze