R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Pijani i niebezpieczni kierowcy w natarciu. Kolejne zatrzymania w naszym powiecie

13-10-2021 10:48 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 20,265 | Komentarzy: 5

Tylko w ciągu 5 ostatnich dni zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących oraz trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h.
Foto:KPP Koło
R E K L A M A

W miniony czwartek około godz. 21:20 w miejscowości Czołowo-Kolonia na drodze W270 doszło do kolizji drogowej. 23-letni kierowca osobowego BMW mieszkaniec gm. Olszówka w trakcie wyprzedzania pojazdu marki Audi uderzył w niego po czym wypadł z drogi.  Po sprawdzeniu trzeźwości młodego kierowcy okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu a badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

W piątek 8 października 2021 roku w miejscowości Krzewo w gm. Dąbie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej komendy zatrzymali 21-letniego kierowcę BMW, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 120 km/h. Młody kierowca przekroczył dozwoloną prędkość aż o 70 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz zostało mu zatrzymane na trzy miesiące prawo jazdy.

W niedzielę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole w miejscowości Dąbrowice Stare zatrzymali do kontroli 46-letnią mieszkankę Konina kierującą Nissanem Qashqaiem. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 58 km/h. Kobieta oprócz otrzymanego mandatu karnego za popełnione wykroczenie pozbyła się prawa jazdy na trzy miesiące.

Kolejnym kierowcą, który tego samego dnia stracił prawo jazdy był 28-letni mieszkaniec Izbicy Kujawskiej, który w Kłodawie w terenie zabudowanym pędził swoim BMW aż 122 km/h. 

W poniedziałek 11 października w miejscowości Nowa Wioska około godz. 14:30 doszło do kolizji drogowej. Przybyli na miejsce policjanci poddali uczestników zdarzenia badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeden z kierowców 65-letni mieszkaniec Koła miał prawie 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało kierowca ten był również sprawcą kolizji.

Policjanci apelują o rozsądek. Wsiadanie pod wpływem alkoholu za kierownicę jest skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem, które może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje prawne. Pamiętajmy, że każda ilość spożytego alkoholu, czy też zażytego środka odurzającego wpływa na funkcjonowanie organizmu, powodując w nim zaburzenia. Tracimy zdolność prawidłowej oceny sytuacji i nie jesteśmy w stanie odpowiednio zareagować. Niejednokrotnie pole naszego widzenia staje się zniekształcone, co za tym idzie pojawia się problem z dostrzeżeniem szczegółów, świateł, znaków, pieszych i innych przeszkód.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (5) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę