(5)
× Wszystkie informacje o 31 Finale WOŚP w Kole
Pochmurno -1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
reklama
reklama

Pijani i niebezpieczni kierowcy w natarciu. Kolejne zatrzymania w naszym powiecie

Autor: KPP Koło 13 Październik 2021 przeczytasz w ok. 2 min.
Pijani i niebezpieczni kierowcy w natarciu. Kolejne zatrzymania w naszym powiecie
© KPP Koło
(5) | Czytano:
21,926 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Tylko w ciągu 5 ostatnich dni zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących oraz trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h.

R E K L A M A
5
Czytano:
21,926 razy
Udostępnij

W miniony czwartek około godz. 21:20 w miejscowości Czołowo-Kolonia na drodze W270 doszło do kolizji drogowej. 23-letni kierowca osobowego BMW mieszkaniec gm. Olszówka w trakcie wyprzedzania pojazdu marki Audi uderzył w niego po czym wypadł z drogi.  Po sprawdzeniu trzeźwości młodego kierowcy okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu a badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

W piątek 8 października 2021 roku w miejscowości Krzewo w gm. Dąbie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej komendy zatrzymali 21-letniego kierowcę BMW, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 120 km/h. Młody kierowca przekroczył dozwoloną prędkość aż o 70 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz zostało mu zatrzymane na trzy miesiące prawo jazdy.

W niedzielę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole w miejscowości Dąbrowice Stare zatrzymali do kontroli 46-letnią mieszkankę Konina kierującą Nissanem Qashqaiem. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 58 km/h. Kobieta oprócz otrzymanego mandatu karnego za popełnione wykroczenie pozbyła się prawa jazdy na trzy miesiące.

Kolejnym kierowcą, który tego samego dnia stracił prawo jazdy był 28-letni mieszkaniec Izbicy Kujawskiej, który w Kłodawie w terenie zabudowanym pędził swoim BMW aż 122 km/h. 

W poniedziałek 11 października w miejscowości Nowa Wioska około godz. 14:30 doszło do kolizji drogowej. Przybyli na miejsce policjanci poddali uczestników zdarzenia badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeden z kierowców 65-letni mieszkaniec Koła miał prawie 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało kierowca ten był również sprawcą kolizji.

Policjanci apelują o rozsądek. Wsiadanie pod wpływem alkoholu za kierownicę jest skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem, które może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje prawne. Pamiętajmy, że każda ilość spożytego alkoholu, czy też zażytego środka odurzającego wpływa na funkcjonowanie organizmu, powodując w nim zaburzenia. Tracimy zdolność prawidłowej oceny sytuacji i nie jesteśmy w stanie odpowiednio zareagować. Niejednokrotnie pole naszego widzenia staje się zniekształcone, co za tym idzie pojawia się problem z dostrzeżeniem szczegółów, świateł, znaków, pieszych i innych przeszkód.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (5)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
czytelnik · 13 Październik 2021
B (ędziesz) M (iał) W (ypadek)!
Hubert · 16 Październik 2021
BMW - Bryka Młodego Wieśniaka...
Karać · 14 Październik 2021
Za jazdę pod wpływem alkoholu powinni dawać 10 lat ciężkiej pracy w kamieniołomach i 100 000 zł kary. Raz na zawsze by się odechciało.
taa... · 13 Październik 2021
Taaa... BMW... A jeden z drugim jak dorobi się na zachodzie albo na swojej firmie to zaraz leci po nowe BMW w leasing i już wtedy nie jest to bryka młodych wieśniaków. Problem nie są beemki itp tylko mentalność młodych kierowców, brak doświadczenia itp. ale wina jest też w starszym pokoleniu, od którego właśnie młodzi się uczą. Wszystkie te zawody kierowcy, kurierzy, busy itp, tam wszędzie jest nacisk na szybkość, im szybciej tym lepiej. 140km/przeładowanym busem? Jak unikniesz mandatu to szef jeszcze pochwali i da sygnal innym jak należy jeździć. A egzaminy na prawo? Jak tylko są bardziej rygorystyczne, właśnie żeby młodzi lepiej się nauczyli, mieli trochę pokory, żeby nie przepuszczać jak leci, to zaraz krzyk, że kasę wyłudzają. I to nie tylko od młodych to słyszałem ale i też od starszych, którzy finansowali im prawko. Winny był WoRd za to, że nie przepuścił, że ciągnie kasę na poprawkach, a nie młody, który coś odwalił na egzaminie. Ale teorie, że prawdziwi kierowcy zdają za drugim albo wcale, bo jeżdżą za dobrze, a to się egzaminatorom nie podoba albo bo coś tam innego. Ale co się dziwić młodym, szczególnie ze wsi, skoro jazda po piwku była jeszcze 20 lat temu czymś normalnym na wsiach. Czyli w pokoleniu rodziców tych młodych. Sam pamiętam jak to na spotkaniach rodzinnych czy weselach najwięcej właśnie ci starsi narzekali na to, że policja tak teraz się czepia "troszkę" wypitych. Ze kiedyś to było lepiej, było normalne, a teraz (to były lata jakieś 2000-2010) te młode policjanty takie służbisty, nic nie pogadasz, zaraz ci na złość prawko zabiorą. Itp. albo opowieści po kielichu jak oszukiwać alkomaty.
BrykaMlodychWiesniakow · 13 Październik 2021
Brawo kierowcy BMW! 😉
czytelnik · 13 Październik 2021
B (ędziesz) M (iał) W (ypadek)!
Gmina Grzegorzew
Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji
1 dzień temu 5,686 11

Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji

Powiat Kolski
30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów
1 dzień temu 1,873 1

30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów

Pożary
Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy
1 dzień temu 4,816

Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy

Muzeum
Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum
1 dzień temu 563

Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum

Inne
Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023
1 dzień temu 1,377

Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023

Inne
Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty
2 dni temu 1,915 4

Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz