R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zdrowie i uroda

Jakie kapcie dla dzieci wybrać? Sprawdź!

25-10-2021 16:55 | Źródło: Partner | Wyświetleń artykułu: 1,170 | Komentarzy: 0

Nasze małe pociechy to wieczni odkrywcy, którzy wykonują codziennie tysiące małych kroków. Wszędobylskie małe istotki zaglądające w każdą dziurkę, powinny mieć zagwarantowany odpowiedni poziom ochrony i dobrany odpowiedni rodzaj obuwia. Kapcie to bardzo ważne obuwie domowe, w którym nasze dziecko spędza znaczną większość dnia. Jak idealnie dobrać kapcie dla dziecka? Ciekawi? Zaczynamy!

Foto:partner
R E K L A M A

Słów kilka o zdrowej stopie 

Pierwsze buty, w tym kapcie, to jedna z najważniejszych decyzji jakie stoją przed rodzicami. Pierwsze kroki dziecka wykonywanie w źle dobranym lub nieprawidłowo wyprofilowanym obuwiu, prowadzą do nieprawidłowego rozwoju kończącego się wadami ortopedycznymi. Dlatego właśnie bardzo często mówi się, że pierwsze kapcie czy buty dziecięce to inwestycja na całe życie. Kapcie są wręcz ważniejsze niż obuwie zewnętrzne, ponieważ to właśnie w nich nasze pociechy wykonują najwięcej kroków. 

Duży wybór kapci wyłącznie od polskich producentów znajdziesz w sklepie e-butydladzieci.pl pod adresem:https://e-butydladzieci.pl/i11-Kapcie.html

Cechy dobrych kapci 

Kapcie dziecięce powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Co więcej, najlepiej jeśli będą wykonywane ręcznie bądź też maszynowo, ale z największą starannością. 

Kapcie dla dziecka powinny być miękkie i posiadać antypoślizgową podeszwę. Jeśli wybieramy kapcie do żłobka dla najmniejszych dzieci, warto postawić na modele kapci za kostkę. Taki wybór pozwala ukształtować prawidłową stabilizację stopy. Miękkie kapcie dla dziecka polecane są dla niemowlaków, które stawiają pierwsze kroki.

Wybór pantofli dla dziecka

Paputki dla najmłodszego dziecka powinny być indywidualnie dopasowane pod dany rodzaj stopy. Układ i wielkość stopy to cechy wrodzone. Jedni mają szeroką stopę, inni wysoką na podbiciu i wrażliwą na otarcia. Nie można wyboru kapci dziecięcych traktować schematycznie. Do każdej stopy trzeba podejść w sposób wysoce indywidualny, a co najważniejsze, słuchać co do powiedzenia mają nasze dzieci.

Wybierając kapcie do przedszkola warto pokusić się o modele z rzepami lub suwakiem. Taki wybór umożliwi dziecku naukę samodzielnego zakładania i ściągania butów. Jak wiemy, dzieci najszybciej uczą się wśród rówieśników, dlatego będzie to trafny wybór na przedszkolną wyprawkę. 

Bambosze dla dzieci to modele kapci polecane głównie na zimne pory roku, takie jakie zimna czy jesień. Warto pamiętać, że dziecięce obuwie musi być dopasowane do panującej temperatury otoczenia. Przegrzewanie stopy nie jest zdrowe. Na lato i wiosnę koniecznie warto wybrać kapcie lekkie i przewiewne, z odkrytymi palcami, co umożliwi odpowiednią wentylację i cyrkulację powietrza w kapciu dziecięcym. Co więcej, bambosze polecane są dla nieco starszych dzieci. 

Prawidłowy dobór kapci dla dziecka umożliwia wykształcenie nawyku prawidłowego ułożenia stopy, jak również minimalizuje wystąpienie wad postawy w późniejszych latach. Nic więc dziwnego, że kapcie dla naszych najmłodszych wymagają odpowiedniego przemyślenia i trafnego zakupu. 

Wygląd ma ogromne znaczenie! 

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, że aby kapcie dla dziecka były przez niego noszone, muszą bezsprzecznie przypaść mu do gustu. 

Kapcie dla dziewczynki dostępne są w fantazyjnych kolorach, które z pewnością spodobają się małym księżniczkom. Co więcej, motywy ulubionych postaci z bajek, zwierzątkami czy barwnymi kwiatkami sprawią, że nasze małe gwiazdki  z uśmiechem na ustach będą nosić swoje kapcie przez cały dzień, ku uciesze swoich rodziców.

Kapcie chłopięce to asortyment dobrany specjalnie pod potrzebny naszych małych i odważnych bohaterów. Stonowane męskie kolory z zabawnym akcentem ulubionego samochodziku, kolorowej piłki bądź kosmicznych planet i rakiet, pozwalają na noszenie kapci z pełną dumą przez każdego młodego dżentelmena. 

Jakość wykonania kapci dla dziecka 

By zapewnić najwyższą ochronę i jakość obuwia dla naszych dzieci, kapcie powinny być wykonane zgodnie z wszelkimi standardami narzuconymi przez ortopedów oraz fizjoterapeutów. Podczas wyboru należy pamiętać o specjalistycznych wskazaniach. Obuwie dziecięce musi być zatem wykonane z elastycznych, oddychających materiałów, które dopasują się do stopy dziecka. Należy także zwrócić uwagę na podeszwę. Zbyt twarda i niepodatna uniemożliwi prawidłową naukę chodu.

Bez dwóch zdań, kapcie dziecięce to podstawowy element wyprawki dla naszych podopiecznych. Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka temat może wydawać się zawiły, w praktyce wybór jest prostszy. Po prostu widać kiedy stopa pasuje i "dobrze się czuje" w kapciu. Spójrz też na minę swojego dziecka, która będzie sporą podpowiedzią. Do dzieła!

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze