R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Święto Niepodległości w okrojonej formie

11-11-2021 12:29 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 8,832 | Komentarzy: 17

Z uwagi na rosnące zagrożenie pandemiczne organizatorzy kolskiego Święta Niepodległości 11 listopada postanowili ograniczyć obchody do złożenia wiązanek i mszy świętej.

R E K L A M A

O godzinie 10:00 pod tablicą murowaną na ścianie Starostwa Powiatowego spotkały się delegacje samorządów, radnych i partii politycznych. Tutaj złożyli wiązanki kwiaty pochylając głowy przed tablicą ku pamięci Poległych Obywateli Miasta Koła za wolność i ojczyznę.

Następnie wszyscy przeszli pod były budynek NKWD i UB przy ulicy Grodzkiej i na koniec wiązanki złożono pod Pomnikiem Poległych.

Wśród delegacji pojawili się: Poseł RP Leszek Galemba z lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości, Starosta Kolski Robert Kropidłowski z Sekretarzem Powiatu Kolskiego Arturem Szafrańskim i Przewodniczącym Rady Powiatu Kolskiego Markiem Świątkiem, Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Kole Krzysztofem Żurawikiem, Burmistrz Koła Krzysztof Witkowski z Wiceburmistrzem Lechem Brzezińskim i Komendantem Straży Miejskiej Krzysztofem Ostrowskim, Radni Rady Miejskiej w Kole, przedstawiciele partii Platformy Obywatelskiej, Polska 2050 i inni.

Obchody zakończono nabożeństwem w kościele farnym. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (17) Pokaż komentarze