(30)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Zamglenie 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Projekt uchwały zwiększającej wynagrodzenie Burmistrza Koła. O ile wzrośnie pensja?

Autor: Redakcja e-kolo.pl 18 Listopad 2021 przeczytasz w ok. 4 min.
Projekt uchwały zwiększającej wynagrodzenie Burmistrza Koła. O ile wzrośnie pensja?
© UM Koło
(30) | Czytano:
20,461 razy | przeczytasz w ok. 4 min.

Na najbliższej sesji, tj. 24 listopada br. Radni Rady Miejskiej w Kole zajmą się nie tylko projektem podwyższającym podatki od nieruchomości i środków transportu, ale i zwiększającym wynagrodzenie burmistrza Krzysztofa Witkowskiego.

R E K L A M A
30
Czytano:
20,461 razy
Udostępnij

Ile do tej pory zarabiał burmistrz?

Do tej pory funkcjonowało wynagrodzenie na podstawie Uchwały Nr II/9/2018 Rady Miejskiej w Kole z dnia 30 listopada 2018 roku.

Cytując dokładną treść uchwały:

Ustala się dla Burmistrza Miasta Koła - Pana Krzysztofa Witkowskiego następujące wynagrodzenie miesięczne:

  • wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 4 800,00 zł brutto
  • dodatek funkcyjny w wysokości 2 100,00 zł brutto
  • dodatek specjalny w wysokości 40% łącznie wynagrodzenie zasadnicze i dodatku funkcyjnego w kwocie 2 760,00 zł brutto,
  • dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 15% wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 720,00 zł brutto.

Łącznie 10 380 złotych brutto

Wynagrodzenie po zmianie uchwały

Ustala się dla Burmistrza Miasta Koła - Pana Krzysztofa Witkowskiego następujące wynagrodzenie miesięczne:

  • wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 10 430,00 zł brutto
  • dodatek funkcyjny w kwocie: 700,00 zł brutto,
  • dodatek specjalny w wysokości 30% łącznie miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, t. j. w kwocie: 3 339,00 zł brutto.
  • Ponadto Burmistrzowi przysługuje dodatek za wieloletnią pracę. /brak w uchwale kwoty/

Łącznie 14 469 zł brutto (bez dodatku za wieloletnią pracę - brak sprecyzowanej kwoty w projekcie uchwały)

Komentarz Burmistrza Miasta Koła

Szanowni Państwo, od 1 listopada br. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych, która wprowadziła minimalne wynagrodzenie jakie wójt, burmistrz, starosta musi otrzymać i takie minimalne wynagrodzenie gwarantowane przez ustawę jest zaprojektowane w uchwale rady miejskiej ( wyższe chyba o 30 złotych, gdyż ciężko idealnie dopasować składniki wynagrodzenia). Taka regulacja płac nastąpi we wszystkich samorządach w Polsce, również w Naszym powiecie. Dodam, że sam w rozmowie z panem przewodniczącym rady miejskiej i z radnymi podkreślałem, że nie chcę wynagrodzenia wyższego od gwarantowanego minimalnego, gdyż jest to i tak duża kwota.

- Krzysztof Witkowski, Burmistrz Miasta Koła

Uzasadnienie projektu uchwały

Niniejsza uchwała została podyktowana wyłącznie zmianami ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1282 oraz z 2021 r. poz. 1834) oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 października 2021 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1960). Pierwsza z nich określa minimalne i maksymalne wynagrodzenie osób, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 tejże ustawy. Natomiast rozporządzenie określa między innymi maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego oraz kwoty maksymalnego poziomu dodatku funkcyjnego na poszczególnych stanowiskach dla pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie wyboru. Maksymalne wynagrodzenie Burmistrza nie może przekroczyć w okresie miesiąca 11,2 – krotności kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe w myśl przepisów ustawy z dnia 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. z 2020 r. poz. 1658). Natomiast zgodnie z art. 37 ust. 4 ustawy o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1282 oraz z 2021 r. poz. 1834) minimalne wynagrodzenie nie może być niższe niż 80% maksymalnego wynagrodzenia określonego w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 25 października 2021 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1960), na które to składają się: kwota maksymalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego, kwota maksymalnego poziomu dodatku funkcyjnego oraz kwota dodatku specjalnego – wskazanego w tym rozporządzeniu. Zgodnie z artykułem 36 ust. 3 ustawy o pracownikach samorządowych oraz § 6 rozporządzenia Burmistrzowi przysługuje dodatek specjalny, który powinien wynosić kwotę w wysokości 30% łącznie miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. W świetle ustawy o pracownikach samorządowych Burmistrzowi przysługuje także dodatek za wieloletnią pracę (staż pracy), który nalicza się po osiągnięciu pięciu lat stażu pracy od 5% i który wzrasta o 1% za każdy rok pracy, aż do osiągnięcia 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego. Na dzień sporządzenia projektu uchwały Burmistrzowi przysługuje dodatek w wysokości 18% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego. W związku z powyższym koniecznym staje się podjęcie przez Radę Miejską Koła uchwały ustalającej na nowych zasadach wynagrodzenie Burmistrza Miasta Koła, w wysokości określonej w postanowieniach uchwały, z mocą obowiązującą od dnia 01 sierpnia 2021 r., na poziomie zbliżonym do minimalnego wskazanego w ww. aktach prawnych.

Źródło: kolo.esesja.pl

 

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (30)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Mietek · 18 Listopad 2021
Ha ha ha za co dla niego ta podwyżka ? Za zadłużanie miasta i ustawianie swoich. Opinia przewodniczącego rady jest tyle warta co gowno psa leżące na chodniku. Radni ślepota totalna. Piasecki jaki aktywny w tej kadencji hahahah ani razu głosu nie zabrał siedzi cicho jak piesek bo robota w wodociągach się zgadza i żonka w szkole. Mam nadzieje ze ludzie się obudza i nie będą głosować na takie coś. Mówię się o burmistrzu a srada miejska ? To jest dopiero śmiech ta kadencja śmieszniej jak za Maciaszka było. Tyle ze Maciaszek wkładał kij w mrowisko to radni się pruli bo wywalił ich znajomków i rodziny z urzędu i jednostek. Teraz siedzą cicho jak kury znoszące jaka bo się boja swojego wodza ze i im to się przytrafi co u poprzednika. Śmiech ja sali pocztówki jakieś hu….. nic nie znaczące dla zwykłego mieszkańca czy pseudo skwery za taka kasę. Ale na waciki i botox trzeba zbierać plus tipsiory. Jeżeli ktokolwiek wierzy w to co mówi ten ktoś to mu współczuje głupoty i naiwności. Burmistrz i rada miejska do wymiany od zara. No ale mamy jak mamy raczki do góry podnoszą jak pan pierdnie i siedzą po cichutku. Jeden wielki śmiech na sal !!
anna · 05 Grudzień 2021
A ile wzrosły diety radnych , dlaczego się o tym nie mówi
anna · 22 Listopad 2021
Uważam że dotychczasowe pobory były za niskie,podwyżka się należy
model · 21 Listopad 2021
Mam pytanie do radnych dlaczego nie pytają Pana bur. o ile wzrosły płacę w u. m. w2021 roku od naj;ższych stanowisk czyli pracowników sprzątających pracowników obsługi pomocy adm. do naczelników i zobaczymy klarowny obraz nędznych czy wysokich płac
jurek · 18 Listopad 2021
nie moge zrozumiec dlaczego na skwerze przy szkole nr.1 stanie fontanna za milion zlotych(z kredytu) jak za chwile przy starostwie,po drugiej stronie ulicy bedzie fontanna ,która bedzie sfinansowana z dotacji.czy ktos ma w tym jakis dodatkowy interes?dwie fontanny prawie w jednym miejscu z wielka roznica 1 min. zl i dotacja,mysle,ze ten milion mozna by bylo spozytkowac na inny cel.ok swer tak ale fontanna przy fontannie?????????moze ktos mnie oswieci.
Heniutek · 18 Listopad 2021
Zacietrzewienie ludzi jest porażające. Albo nie rozumieją czytanej treści albo udają, że jej nie widzą i wylewają wciąż swoją żółć. Jeśli ustawa przegłosowana przez Sejm ustala minimalne wynagrodzenie to co ma zrobić Burmistrz i Rada? Ogarnijcie się krytykanci.
123 · 19 Listopad 2021
Biedaczek tak wielkie kuku zrobił mu PIS i pewnie ci sami kazali kupować choinkę za 100 000 czy skwer za półtora miliona ? nie potrafi nic prócz dojenia nas mieszkańców ,libacje w pandemii też zainicjowali obcy ?
Monica · 18 Listopad 2021
Napiszcie ile zarabiają prezesi spółek a wtedy podniesie się ciśnienie mieszkańców i może ktoś wreszcie zabierze się żeby zrobić referendum.
Monica · 21 Listopad 2021
To napisz jak wiesz ile zarabiają a nie wymądrzaj się a brutto czy netto to jak wolisz.
gość · 20 Listopad 2021
Najlepiej będzie podać kwotę brutto za ostatnie np 5 lat. To wtedy "wyjdzie" zgodnie z Twoim oczekiwaniem!
kok · 18 Listopad 2021
kolskie buractwo prezentuje taki poziom wyksztalcenia jak byly burmistrz macziaszek ustawe o wynagrodzeniach przeglosowali wasi idole z pisuaru
Jurek z Naiboi · 19 Listopad 2021
sam jesteś kolskim burakiem! Proszę mi tu nie dzielić mieszkańców i nie ubliżać nikomu i nie wytykać wykształcenia! Pewno z ciebie kolejny doktur jakich pełno w tej kadencji. I nie ty jesteś człowieku od mówienia kto jest moim idolem a kto nie! Zamilcz i nie oceniaj ludzi którzy wyrażają tylko i to już pewno nie pierwszy raz sprzeciw takim działaniom.
Ala · 18 Listopad 2021
Jednak poszukiwanie pocztówek itd to najlepiej w muzeum by wychodziło. Tak samo plany dot. zamku to nowa melina dla meneli.
gość · 18 Listopad 2021
Ciekawe, dlaczego nikt z 13 dotychczas komentujących nie przeczytał całego artykułu a jedynie tytuł? Pewno tylko takie są intelektualne umiejętności i możliwości części lokalnej społeczności.
Jurek z Naiboi · 19 Listopad 2021
To wcale nie świadczy o tym że nie czytali. Też teraz możemy porozmawiać o wojnie w Syrii przykładowo a czytałem artykuł 3 razy. Z resztą, dam ci zagadkę, na jednej z sesji jeden z radnych omawiając projekt uchwały mówił o Białorusi i o członkostwie Polski w Unii. Czy więc taki polonista i filozof jak ty dojdzie do wniosku że nie czytał projektu uchwały ?
gość · 18 Listopad 2021
Stąd, że jeśli by przeczytał to by nie pisał od rzeczy i nie na temat!
Jurek z Naiboi · 18 Listopad 2021
A skąd takie założenie że nie przeczytał?
Oj mieszkańcy pokażą czerwoną kartkę · 18 Listopad 2021
Oj pokażą
Marta · 18 Listopad 2021
Maciaszek dobrze zrobił wywalając go na zbity pysk z muzeum. W spółkach to dopiero komedia sami specjaliści a wodociągach więcej kierowników niż zwykłych pracowników. Wodociagi to jest wylęgarnia jego popleczników i doświadczonych fachowców gdyby nie praca po układach nigdzie by jej nie mieli bo tacy z ich specjaliści. Gdzie kontrole radnych w każdych jednostkach podległych miastu gdzie kontrole w spółkach za tamtej kadencji mordy im się nie zamykały tacy byli ciekawi a teraz cicho siedzą jak trusie wystraszeni ze ich ludzie stracą prace. Wszyscy radni won ze spółek wielcy specjaliści od siedmiu belesci. Co niektórzy z kryminalna przeszłością. Oni wszyscy śmieją wam się w twarz mieszkańcy miasta koła a przecież to wszystko dla dobra mieszkańców :)
mały zielony ludek · 18 Listopad 2021
Przecież to się w głowie nie mieści!!!!!!! Czym my jeszcze zostaniemy zaskoczeni?!!!!!!
ona · 18 Listopad 2021
bardzo nie podoba mi sie to co robi burmistrz na swoim profilu. To ze redakcja napisala cos co jest przeciez ogolnodostepna w BIPie, nie szczujac tylko przepisujac, a burmistrz na swoim profilu rozpoczal szczujnie przeciwko mediom lokalnym tylko dlatego ze powielili to co jest na stronie nalezacej do urzedu miasta przeciez. Widac ze nie dorosl pan do swojej funkcji - obraza sie pan o to co przeciez jest zadaniem mediow. INFORMOWAC mieszkancow. z pewnoscia wygodniejsze byloby gdyby pisali tylko o tym co burmistrz chce, tylko piekne rzeczy, ale zycie to nie jest bajka sa czarne i biale chwile (rowniez szare) a takie obrazanie i publiczne szczucie na redakcje jest czyms malostkowym, plytkim i slabym. Z usmiechem i dobra energia do wszystkich - pozdrawiam
na taczkę... · 18 Listopad 2021
Burmistrzu Maciaszek wróć i wywal jeszcze raz tych ludzi...plis
gość · 18 Listopad 2021
Jeszcze jeden, który nie wie co stało się z magistrem Maciaszkiem. Zapewniam Cię, że nie wróci. "Daremne żale - próżny trud, Bezsilne złorzeczenia!"
Byczek · 18 Listopad 2021
On nic nie chce on nic nie musi to wypier… z urzędu z honorem i się nie żal
Mietek · 18 Listopad 2021
Ha ha ha za co dla niego ta podwyżka ? Za zadłużanie miasta i ustawianie swoich. Opinia przewodniczącego rady jest tyle warta co gowno psa leżące na chodniku. Radni ślepota totalna. Piasecki jaki aktywny w tej kadencji hahahah ani razu głosu nie zabrał siedzi cicho jak piesek bo robota w wodociągach się zgadza i żonka w szkole. Mam nadzieje ze ludzie się obudza i nie będą głosować na takie coś. Mówię się o burmistrzu a srada miejska ? To jest dopiero śmiech ta kadencja śmieszniej jak za Maciaszka było. Tyle ze Maciaszek wkładał kij w mrowisko to radni się pruli bo wywalił ich znajomków i rodziny z urzędu i jednostek. Teraz siedzą cicho jak kury znoszące jaka bo się boja swojego wodza ze i im to się przytrafi co u poprzednika. Śmiech ja sali pocztówki jakieś hu….. nic nie znaczące dla zwykłego mieszkańca czy pseudo skwery za taka kasę. Ale na waciki i botox trzeba zbierać plus tipsiory. Jeżeli ktokolwiek wierzy w to co mówi ten ktoś to mu współczuje głupoty i naiwności. Burmistrz i rada miejska do wymiany od zara. No ale mamy jak mamy raczki do góry podnoszą jak pan pierdnie i siedzą po cichutku. Jeden wielki śmiech na sal !!
Monica · 18 Listopad 2021
Powinien być zakaz pracy przez radnych i ich rodzin w spółkach podległych miastu tym bardziej po wyborach co miało miejsce.
Marcin · 18 Listopad 2021
Szukają pieniędzy w kieszeniach najbiedniejszych A sobie pakują. Niech miasto utworzy strefe parkowania w koło ratusza. Zaparkować tam do godziny 15 graniczy z cudem. Tam można uzyskać dodatkowe wpływy.
Jan · 18 Listopad 2021
Dać mu, przecież się należy. Ciężko pracuje. Funtana już prawie gotowa, "i serce Koło" kolo US też świeci. Tak pięknie jeszcze nie było. Na wiejskiej podnieśli to i tu trzeba. Koło to bogate miasto, a będzie jeszcze bogatsze jak przegłosuja podwyżki podatków.
no tak · 18 Listopad 2021
najblizsza sesja to bedzie symbol. Najpierw radni podejma decyzje czy podniesc podatki mieszkancom Koła a pozniej o podwyzce pensji burmistrza o kilka tysiecy zlotych miesiecznie. Symbolika, ktora zostanie zapamietana przez nas, mieszkancow,wyborcow
bul · 18 Listopad 2021
Na pohybel radnym ślepo spełniającym zachcianki tego człowieka wstyd ...lewica u koryta ...
Biblioteka
Ferie z Królikiem i Misią
9 godziny temu 369

Ferie z Królikiem i Misią

Miasto Koło
Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]
1 dzień temu 11,041 11

Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]

Inne
Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty
2 dni temu 5,512 3

Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
3 dni temu 107,696

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
5 dni temu 22,229

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

9 godziny temu 369
R E K L A M A